İsraf sadece CHP’li belediyelerde mi var?

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, iki hafta kadar önce kamuda tasarruf ve verimlilik paketini açıklamıştı. İsraf ve verimsiz yönetimin itirafıydı. Ama olsun, şu savurganlık bir bitsin de varsın sorumluları...

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, iki hafta kadar önce kamuda tasarruf ve verimlilik paketini açıklamıştı. İsraf ve verimsiz yönetimin itirafıydı.

Ama olsun, şu savurganlık bir bitsin de varsın sorumluları bitirsin diye memnnuniyetle karşılandı.

Yalnız, giderilmesi gereken başka şüpheler vardı. Meselâ iktidar, bir taşla iki kuş vurmak için tasarrufa kendi de giriyor gibi gösterip sadece muhalefet belediyelerini mi sokacaktı? Yoksa ciddi ciddi itibarından tasarruf edecek miydi?

Uygulamada anlaşılacak, demiştim. Anlaşılmaz sanılmasın.

Halkın kemeri geçen yıldan beri sıkılıyor, halkın boğazından kısmaya çoktan başlandı. Kamudaki israfı kesmeye ise daha yeni sıra geliyordu.

Devleti yönetenler, nihayet ayaklarını yorganımıza göre uzatma sözü veriyor fakat millet, tutacaklarından emin olamıyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Diyanet’e de hayırlı bayramlar 15 Haziran 2024 | 686 Okunma Ne kadar teşvik o kadar çocuk 14 Haziran 2024 | 358 Okunma Aa ‘CHPKK’ ziyaret edilebiliyormuş 13 Haziran 2024 | 3.790 Okunma Bahçeli yine başkasına mı söylendi? 12 Haziran 2024 | 2.560 Okunma Fenerbahçe seçiminde yenilenlerin listesi 11 Haziran 2024 | 2.011 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar