İktidarın zoru Biden’la değil

Suç hep dış güçlerde, biz hiç yanlış yapmıyoruz

“Tarihi, tarihçilere bırakın" diyorsun ama kendin zırnığını tarihçilere bırakmamışsan...Gerek yeniden yazmak gerek uydurmak suretiyle tarihi, siyaseten tepe tepe kullanıyorsan kim ciddiye alır bu teklifini! 

Ankara'nın sıkıntısı, Biden'dan çok kendisiyle. 

İktidara şu tip yardımcı analizler yetiştiriliyor: 

"İlk kez bir ABD başkanı, 1915 hadiselerini 'Ermeni soykırımı' olarak tanıdı, bu istemediğimiz bir şeydi.  

Fakat Türkiye'yi sorumlu tutmadı, Osmanlı'ya mal etti. Osmanlı'yı da suçlama maksadı gütmediğini söyledi. İstanbul'un bile adını geçirmedi, Kostantinopol diye andı. Kaçındığımız sonuçlarından Türkiye'yi sakınmaya özen gösterdi.  

Hem her 24 Nisan'da yaşadığımız 'soykırım diyecekler mi, demeyecekler mi' geriliminden de bizi kurtardı. Artık tehdit ve şantaj aracı olarak kullanılamayacak, ilişkilerimizi rehin alamayacak.  

En kötüsü olmadı yani. Sevinsek bile yeridir..." 

Ancak serde geçmişsevicilik ve ucuz hamasetçilik var. İktidar, kendisini bozar diye bu yardımcı analizlerden yararlanmıyor. 

Ankara, Biden'ın Türkiye'yi ayrı tutmasına sevinse Osmanlı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İktidarın zoru Biden’la değil 27 Nisan 2021 | 82 Okunma Emekli amirallerin yanlışı, yanılgısı 06 Nisan 2021 | 40 Okunma Büro Elemanı nasıl kurtulur? 31 Mart 2021 | 510 Okunma ‘Yetmez Ama Evet’çilere kızanlara bak! 26 Mart 2021 | 484 Okunma AK Parti Kongresi'nin nesi yeniydi? 25 Mart 2021 | 1.000 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar