'Engellendik' edebiyatı

Seçim yarışı kızışırken tarafların, birbirlerine karşı kullanacakları koz ve argümanlar da belirginleşmeye başladı.AK Parti lideri Erdoğan'ın hedefinde 'engellendik edebiyatı' vardı. Ama bu kez...

Seçim yarışı kızışırken tarafların, birbirlerine karşı kullanacakları koz ve argümanlar da belirginleşmeye başladı.

AK Parti lideri Erdoğan'ın hedefinde 'engellendik edebiyatı' vardı. Ama bu kez Türkiye'yi şahlandırmalarının nasıl engellendiğiyle ilgili edebiyattan bahsetmiyordu.

Muhalefet belediyeleri, özellikle de İmamoğlu'nun, AK Parti iktidarınca engellenmekten şikâyete hakkı niye yok; onu açıklıyordu.

Dün seçim beyannamelerini tanıtırken siyasi mazeretçiliği şöyle çürüttü:

"Eser ortaya koyamamanın, halka hizmet götürememenin bahanesi olmaz. Bakmayın birilerinin 'engellendik' edebiyatı yapmalarına. Şu anda 'engellendik' diyenler, AK Parti belediyelerinin aldığı paralardan çok daha fazlasını aldılar ve alıyorlar. Bunların tamamı safsatadan, sorumluluktan kaçmaktan ibarettir."

Eğer belediyelerin, genel bütçe vergi gelirlerinden aldığı payı kastediyorsa Erdoğan yüzde yüz haklı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şeriat Suud'dan Türkiye'ye göçer mi? 22 Şubat 2024 | 1.409 Okunma Okumuşla okumamışı bir tutmaya kalkarsanız 21 Şubat 2024 | 899 Okunma "Ya ajansın ye FETÖ'cü" hukuku 20 Şubat 2024 | 2.258 Okunma Olacakları baştan söylemek yasak 17 Şubat 2024 | 951 Okunma Sisi niye diz çöktü? 16 Şubat 2024 | 4.569 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar