Dünyaya yönetici seçiyormuşuz gibi havalar

Kâinatı, Gavs yetkisiyle kimin yönettiği belli; isterse saman balyalarını meleklere de taşıtabilirmiş ama sevabını kazansınlar diye sofulara taşıtmayı tercih eden bir mübârek, Menzil Köyü'nde...

Kâinatı, Gavs yetkisiyle kimin yönettiği belli; isterse saman balyalarını meleklere de taşıtabilirmiş ama sevabını kazansınlar diye sofulara taşıtmayı tercih eden bir mübârek, Menzil Köyü'nde oturuyor.

O rütbe ve kadro dolu, geriye dünyayı kimin yöneteceğini seçmek kalıyor.

Buna, Türkiye'deki seçimlerde bizim karar vereceğimize dair güçlü bir inanış var.

İktidar, hem asrın yıkımının altından dünyanın yardımı olmadan kalkamayacağımızı söylüyor hem de dünyanın liderliğine oynuyor.

Depremde yüzyılın yıkımına uğradık diye iktidarın, başa güreşmekten vazgeçebileceğini düşünmüştüm, yanılmışım. Hedef küçültmediler; durmak yok, büyük konuşmaya devam ediyorlar.

Bugün para yardımı toplamaya çıktığımız dünyayı, yarın yönetme iddiasını aynen koruyor iktidar propagandası.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Her yalancı şafağın bir de gerçeği var 03 Haziran 2023 | 1.068 Okunma Dua edelim de Erdoğan başarsın 02 Haziran 2023 | 2.777 Okunma İmamoğlu’nun değişim çağrısı 01 Haziran 2023 | 1.083 Okunma Kılıçdaroğlu yanlış aday mıydı? 31 Mayıs 2023 | 2.719 Okunma Başlasın görelim Türkiye Yüzyılı'nı 30 Mayıs 2023 | 1.976 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar