Diyanet’e de hayırlı bayramlar

Önümüz mübârek Kurban Bayramı ama uçak ve otobüs fiyatları da ortada. Bir an için endişelenmiştim... İnşallah Diyanet, bayramda evde oturmanın anlam ve önemine dair bir hutbeyle cemaati avutmaya kalkmaz...

Önümüz mübârek Kurban Bayramı ama uçak ve otobüs fiyatları da ortada. Bir an için endişelenmiştim... İnşallah Diyanet, bayramda evde oturmanın anlam ve önemine dair bir hutbeyle cemaati avutmaya kalkmaz diye.

Öyle ya; bayramların tatile koşulacak dinlenme günleri değil, akraba görülecek sıla-i rahim günleri olduğunu hatırlatabilirlerdi. Hocalar, dünkü son cuma hutbesinde bunu yapmadı.

Zaten cemaatin de bayramı evde, konu komşu ve civardaki akrabayla ailece kutlama vaazı dinlemeye mecâli mi vardı!

Sanki isteyen, bu ekonomide ha deyince uçağa, otobüse atlayıp otel tatiline gidebiliyor.

Bırakın otel tatilini, uzaktaki akrabayla bayramlaşmak için memlekete gitmeye takâti kalmadı milletin. Hangi orta hâlli aile babasının gözü kesiyor!

Ekonomi sınıfı uçak bileti 3 bin liralarda, otobüs bileti fiyatları onla yarışıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vay mama lobisi vay 19 Temmuz 2024 | 71 Okunma Suriye'den bir gece ansızın çıkabileceksek 18 Temmuz 2024 | 972 Okunma Emekliler yılında emekliler kimsesizse ne olmuş 17 Temmuz 2024 | 2.567 Okunma ABD’de şiddet karşı olmanın dayanılmaz hafifliği 16 Temmuz 2024 | 1.985 Okunma Medyamızda bitmeyen yabancı damat kompleksi 13 Temmuz 2024 | 973 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar