Dışarıdaki kardeşken içerideki nasıl düşman!

Karar Gazetesi Yazarı Akif Beki'nin bugünkü (10.05.2022)''Dışarıdaki kardeşken içerideki nasıl düşman!'' başlıklı yazısı.

Hoca lakaplı Cübbeli Ahmet, “HDP’ye oy verenler vatandaşlıktan çıkarılsın” diyor.

O ‘bayramlık’ ağzını açmışken bir güzel de beddua ediyor.

“Allah oy veren ellerini iptal eylesin, Allah oylarını yüzde 11’den sıfıra indirsin, Rabbim tüm belaları onların üzerine salsın” diye ilendiği milyonlar, bu ülkenin insanı.

Hızını alamayıp Saadet’le Deva partilileri de katıyor araya.

Ki onlar da üvey değil, ülkenin oy verme hakkına sahip birinci sınıf vatandaşları zannediyorduk.

Meğer yanılıyormuşuz...

Serbest seçimlerde, hür irademizle seçelim diye önümüze konan yasal, meşru seçeneklerden ‘istenmeyen’i tercih etmek, suçmuş.

Sandığımız gibi değilmiş, vatandaşların oylarını Cübbeli efendiye beğendirmelerine ilişkin bir şart varmış ki savcı, polis yakasına yapışmıyor.

Kırmızı Kitapçık’ta mı, gizli Anayasa’da mı, artık nerede yazıyorsa...Cübbeli tayfasına, görüşlerinden dolayı halkın bir kesimini diğerine karşı düşmanlığa kışkırtma ayrıcalığı tanınıyor.

Ne TCK 216’dan, ne provokatif paylaşımdan, ne nefret suçundan bir işlem duyuldu.

Cübbeli’nin istediği partiye oy vermeyeni hedef göstermek, bu sebeple halkı kin ve düşmanlığa tahrik filan serbest demek.

Sözcüsü Çelik “AK Parti, nefret siyasetine karşı durmaya devam edecektir; vatanseverlik, nefret ve kin siyasetine geçit vermemektir; Cumhuriyetimize ve demokrasimize karşı en büyük kötülük nefret siyasetidir” mesajları paylaşıyor bu sıra.

Kimeyse bu mesajlar, muhatabın Cübbeli tayfası olmadığı kesin.

İktidar adına nefret ve ayrımcılık suçu işleyenlere söylüyor olsa, Cübbeli’ye de bir şey demesi gerekmez miydi?

‘Ağzını topla, ne biçim konuşuyorsun sen’ diyen bile çıkmadı.

Oysa Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün yine Pakistanlı, Afgan ya da Suriyeli ayırmadan muhacir kardeşlerimize kapımızın açık kalacağını, onlara sahip çıkmaya devam edeceğimizi, milletimizin anladığı zekattan, muhacirlikten Bay Kemal’in ne anlayacağını haykırdı.

Kendi vatandaşımıza iç düşman muamelesi çekip kapıyı gösterirken, pervasızca vatandaşlıktan kovarken yapmayacağız herhalde bunu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şehre gelen ya eski kumpasların filmiyse 14 Mayıs 2022 | 1.142 Okunma Kaftancıoğlu’na ceza neye hizmet: Adalete mi halka mı, siyasete mi? 13 Mayıs 2022 | 582 Okunma Mültecileri ‘gönderecek’ rolüne de ‘göndermeyecek’e de iktidar talip 12 Mayıs 2022 | 420 Okunma Konut baronlarını bekleyen suçlama 11 Mayıs 2022 | 1.492 Okunma Dışarıdaki kardeşken içerideki nasıl düşman! 10 Mayıs 2022 | 1.368 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar