Boş köşeye boş lâhmacun

Tabiat boşluk kaldırmaz, derler. Ama matbuat, Abdülhamid devrinden beri kaldırır.Bir kitap ya da gazetede boş sayfa, sütun ve satırla cümlelerde boşluk gördünüz mü, anlardınız. Sansür heyetine...

Tabiat boşluk kaldırmaz, derler. Ama matbuat, Abdülhamid devrinden beri kaldırır.

Bir kitap ya da gazetede boş sayfa, sütun ve satırla cümlelerde boşluk gördünüz mü, anlardınız. Sansür heyetine takılmış. Ya doldurmaya vakit kalmadığından yahut sansüre tepki olarak boş çıkardı.

Yetiştiremediğimizden dolduramadık, bahanesine de geçit yoktu aslında. Sansürü protesto için sütunları boş bırakmak bile yasaktı. Böyle hınzırlıklara göz yumulacak değildi.

Sütunu boşaltma örnekleri, Cumhuriyet döneminde de görüldü.

Yanlış hatırlamıyorsam son örneğini, Sözcü gazetesi verdi. 2015'te, üst üste açılan baskı ve yıldırma davalarına cevaben bütün yazarları, bir günlüğüne köşelerini boş bırakmıştı.

BOŞ ÇERÇEVE'DEN GÖRÜNMEZ HEYKELE

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan sevdalısı taksiciyle belediye muhabbeti 28 Şubat 2024 | 4.103 Okunma Açılışa çağrılmaması İmamoğlu'nun ayıbı mı? 27 Şubat 2024 | 1.196 Okunma Diyanet'in işi nefret ettirmek mi? 24 Şubat 2024 | 1.241 Okunma Hasolarla Memolar madenleri nasıl yönetiyor? 23 Şubat 2024 | 1.554 Okunma Şeriat Suud'dan Türkiye'ye göçer mi? 22 Şubat 2024 | 1.976 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar