Batı'ya niye rezil oluyormuşuz inanmazsınız

Hayatta inanır mıydınız, hiç aklınıza gelir miydi ki iktidar, kendini Hans'la George'a beğendirmek isteyecek!Fakat hayır; hayat kalitemiz, hak ve özgürlük standardımız, hukuk ve demokrasimizin görünümü...

Hayatta inanır mıydınız, hiç aklınıza gelir miydi ki iktidar, kendini Hans'la George'a beğendirmek isteyecek!

Fakat hayır; hayat kalitemiz, hak ve özgürlük standardımız, hukuk ve demokrasimizin görünümü konularında değil. O konularda Avrupa ne düşünürse düşünsün, iktidar ve taraftarları artık umursamıyor.

Şimdi sadece sokaklarımızdaki köpeklerle ilgili Batı'da ayıplanmaktan çekiniyorlar.

Nereden nereye...

AK Parti, başlarda Adalet ve Kalkınma'sını dünyaya göstermek ve Batı'ya beğendirmek istiyordu. Siyasete antidemokratik her müdahalede, her haksız ve yasakçı mahkeme kararında dünyanın bize baktığını, Batı'ya rezil olduğumuzu söylerlerdi. Eskide kaldı.

Hatta Türkiye'nin enflasyonda, kalkınmada, gelişmişlikte, kişi başı milli gelirde hangi lige düştüğü, dışarıdan nasıl göründüğü de ırgalamıyor gayrı onları.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vergiyle raksınız nasıl gidiyor? 22 Haziran 2024 | 620 Okunma Saray mı zengin kilise mi? 21 Haziran 2024 | 517 Okunma Sevilla ne kadar? 20 Haziran 2024 | 534 Okunma Para uçurumdan yuvarlandığında 19 Haziran 2024 | 815 Okunma Kurbanı dışarıda kestirenlerin kendi evde mi kalsın? 18 Haziran 2024 | 957 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar