Amerikalıyı ne ilgilendirir derseniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerikan PBS kanalına çıkmış. Sunucu Amna Nawaz'a verdiği bir cevap, iktidara yardımcı medyayı coşturdu. Neredeyse ikinci 'one minute' olayı gibi gösterecekler.Diyalogun, kesip...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerikan PBS kanalına çıkmış. Sunucu Amna Nawaz'a verdiği bir cevap, iktidara yardımcı medyayı coşturdu. Neredeyse ikinci 'one minute' olayı gibi gösterecekler.

Diyalogun, kesip köpürttükleri kısmı şöyle...

Soru: Sedef Kabaş, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş gibi kişileri susturmaya mı çalışıyorsunuz?

Erdoğan: Bu sizi niye bu kadar ilgilendiriyor... Sözümü kesmeye hakkın yok. Saygı duyacaksın, yargının verdiği karara da saygı duyacaksın!

Bu kısaltılmış diyalogu, gurur verici buluyorlar. En çok keyif aldıkları yanı da "sizi ne ilgilendirir" derken Erdoğan'ın yüzünde beliren muzip ifade.

Hafif, kararsız, bıyık altı bir gülümsemeden söz ediyoruz. Eskilerin 'müstehzi' dediği bu alaycı yüz ifadesi, bir şey ima ediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
50+1 şartından kurtulmak için mi hepsi? 29 Eylül 2023 | 40 Okunma Gençlere iki müjdeden biri gerçekçi 28 Eylül 2023 | 915 Okunma Emekliye gelince tekleyen sistem 27 Eylül 2023 | 972 Okunma Mafya babalarına imrendirirseniz olacağı bu 26 Eylül 2023 | 3.960 Okunma Olacaksan kâinat güzeli olacaksın 23 Eylül 2023 | 229 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar