Bayram sohbeti

Bugün Allah’ın izniyle Hicri 1443 yılının Kurban bayramını idrak ediyoruz. Bu vesileyle tüm okuyucularımızın ve bütün dünya Müslümanlarının bayramını tebrik ediyor, tüm İslam...

Bugün Allah’ın izniyle Hicri 1443 yılının Kurban bayramını idrak ediyoruz. Bu vesileyle tüm okuyucularımızın ve bütün dünya Müslümanlarının bayramını tebrik ediyor, tüm İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Allah mutluluk ve huzur içinde tekrarını nasip etsin inşallah. 

İnsanlık tarihinde çok değişik vesilelerle bazı günler özel günler ittihaz edilmiştir. Bu günlerde insanlar bir bakıma yaşadıkları sıkıntılara ve zorluklara ara vererek sevinç ve mutluluk içine girmek isterler. 

Bu tür özel günler içinde dinî temellere dayananlar önemli bir konuma sahiptir. Öyle ki hayatlarında çok fazla dini duyarlılık olmayanların bile çoğu, içinde bulundukları toplumların bu tür bayramlarıyla ilgili geleneklerine ve etkinliklerine katılarak bayramın havasını yaşamaya önem verirler. 

Kurban bayramı da Müslümanların dini hayatlarında özel yere sahip olan iki bayramdan biridir. Bu bayram da adını ve anlamını kurban kesilmesi işleminden almaktadır. 

“Kurban” yakınlaşma anlamına gelir....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amaç Afganistan’ın istikrara kavuşmasını önlemek 03 Aralık 2022 | 88 Okunma İşgal rejiminde asıl başbakan kim olacak? 02 Aralık 2022 | 111 Okunma Karantina mı vahşet mi? 01 Aralık 2022 | 85 Okunma Lübnan’da şimdi de cumhurbaşkanlığı krizi 26 Kasım 2022 | 66 Okunma Frankofoni Zirvesi ve kültür emperyalizmi 25 Kasım 2022 | 71 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar