Türlü - çeşitli

Karar Gazetesi Ahmet Taşgetiren'in bugünkü (13.09.2022)''Türlü - çeşitli'' başlıklı yazısı.

-Bir ortamda liberal bir gazeteci, “Eşim, dedi, ‘seçimde sandık başına giderim, adı Tayyip olmayan birine oyumu atarım’ diyor.”

-Halk tv’de Ayşenur Arslan’ın programında, ekonomi yorumları yapan Selçuk Geçer, “Şayet, dedi, 6’lı Masa Abdullah Gül’ü aday gösterirse, gider oyumu Cumhurbaşkanlığında Tayyip Erdoğan’a, Meclis’te de Ak Parti’ye basarım.” Bu arada Ayşenur Arslan, “İlhan Kesici’nin adı bile adaylar arasında geçiyor” gibi bir cümle kuruyor. Anlaşılıyor ki ona göre İlhan Kesici’nin adı asla anılmayacaklar arasında olmak gerek.

İsimler kolay söyleniyor, kolay siliniyor.

-Pazar günü piknikte iki dost aile ile birlikteydik. Dindar insanlar. Öyle böyle değil, bayağı dindar insanlar. Erkek çocuklarının ikisi Sabancı Üniversitesini bitirdi, birisi de Anadolu lisesinde okuyor. Eğitim hayatları oldukça başarılı. Genç evlatlar da ailelerinin dindarlığından gençlik boyutunda nasiplerini almışlar. Anne - baba doktor, diğer ailede anne öğretmen, baba bankacı.

Bu gün böyle ortamlarda sohbetlerin ucunun siyasete gelmemesi imkansız.

Babalar, benim görüşümü...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siyasette ahiret dosyası 23 Eylül 2022 | 1.375 Okunma ‘Kâkül direnişi’nden bugüne... 22 Eylül 2022 | 1.079 Okunma 6’lı masa ve CHP 20 Eylül 2022 | 2.730 Okunma Buz dağı eridikten sonra… 18 Eylül 2022 | 2.340 Okunma Orada kim yaşayacak? 16 Eylül 2022 | 3.121 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar