Soylu ciddiye alınmalı mı?

Karar Gazetesi Yazarı Ahmet Taşgetiren'in bugünkü (18.11.2022)''Soylu ciddiye alınmalı mı?'' başlıklı yazısı.

Malum, İstiklal Caddesi’ndeki terör eyleminin hemen ardından sıcağı sıcağına yaptığı açıklamada doğrudan ABD’yi hedef aldı. O sıra ABD Büyükelçiliği bir taziye mesajı yayınlamıştı ve İçişleri Bakanı Soylu bu mesajı “Katilin cinayet mahalline ilk gelen kişi olması”na benzetti. Sayın Bakan’a göre 6 kişinin ölümüne, onlarca kişinin yaralanmasına yol açan terör eylemi “ABD tarafından verilen bir mesaj”dı.

“Bize verilen mesajı biliyoruz” dedi sayın bakan, sonra da “ABD Büyükelçiliği’nin taziyesini kabul etmiyoruz, reddediyoruz. Müttefikliğimiz tartışılmalıdır. Biz kimsenin düşmanı değiliz. Kimseye kalleşlik yapmıyoruz. Bu kalleşliklere tahammül edecek gücümüz kalmadı. PKK’ya kim iç istihbarat sağlamaya çalışıyorsa faili odur. Bu aldığımız mesaja çok güçlü bir mesaj vereceğiz”” diye konuştu.

Bu sözlerdeki iddia açık:

-ABD, PKK’ya iç istihbarat sağlamakla suçlanıyor, bir.

-Bunun bir mesaj niteliğinde olduğu ifade edilmiş oluyor, iki.

-Mesajı aldık, karşılığında çok güçlü bir mesaj vereceğiz, deniyor...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir travmanın etrafında... 09 Aralık 2022 | 2.253 Okunma Seçime böyle mi gideceğiz? 08 Aralık 2022 | 2.901 Okunma CHP toplantısı ve sorular 06 Aralık 2022 | 1.888 Okunma Şehitler şehit aileleri ne diyor bu işe? 04 Aralık 2022 | 601 Okunma Hayret! Bizi görüyorlar 02 Aralık 2022 | 1.171 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar