Şimdi mesele “Değişim”in içini doldurmak

CHP kurultayını yaptı. Kılıçdaroğlu yine asıldı, kaybetti. Üstelik ilk turda daha az oy almasına rağmen nisap sağlanmadığı için ikinci tura gidildi, bu defa daha büyük farkla kaybetti. Şık...

CHP kurultayını yaptı. Kılıçdaroğlu yine asıldı, kaybetti. Üstelik ilk turda daha az oy almasına rağmen nisap sağlanmadığı için ikinci tura gidildi, bu defa daha büyük farkla kaybetti. Şık olanın ikinci turda çekilmesi olduğu ifade edildi ama kaderini ona bağlayanlar, onu ikinci turda da yarışmaya yönelttiler.

Evet, ikinci turda daha büyük farkla kaybetti. (İlk tur 682’ye, 664, ikinci tur, 812’ye 536)
Kurultay gerilimli geçti salon ikiye ayrılmıştı, evet üst yönetimde Kılıçdaroğlu ile kader birliği yapanlar vardı, onlar bir biçimde bir tribünü doldurmuşlardı da, kurultay sırasında bir hayli varlıklarını da gösterdiler ama… ibre yenilgi yenilgi birikerek epey zamandır “Değişim”den yana dönmüştü.

Kılıçdaroğlu bazı şeyleri değiştirmişti CHP’de, partiyi farklı kitlelere açmaya çalışmıştı, ama bu, iktidarın en zor zamanında bile ve itirazlara rağmen kendisini ortaya koyduğu seçimde zafer getirmemişti.

Kılıçdaroğlu şimdi de “Değişim”i reddetmemişti, ama “Değişim”i onun yapabileceğine ve bunu tam da Mahalli seçimler öncesinde yapıp memleketi ikna edebileceğine partiyi inandırabilecek miydi?

Kılıçdaroğlu 13...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Nasıl bir geleceğe yürüyoruz? 08 Aralık 2023 | 65 Okunma “Hür ve müstakil” 07 Aralık 2023 | 1.452 Okunma İsrail’e İsrail’den ibret verici şamar 05 Aralık 2023 | 1.803 Okunma Bu memlekette herkes eşit mi? 03 Aralık 2023 | 739 Okunma Kayıtdışılıklar dünyası 01 Aralık 2023 | 459 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar