İmralı’daki değil Kandil’dekiler…

Karar Gazetesi Yazarı Ahmet Taşgetiren'in bugünkü (11.10.2022)''İmralı’daki değil Kandil’dekiler…'' başlıklı yazısı.

"Edirne’deki en büyük hesabı İmralı’dakine verecek. Zannediliyor ki her yer şu anda toz pembe, onların da kendi içinde ayrı bir hesaplaşmaları var, bu hesaplaşmayı da yapacaklar” demişti Cumhurbaşkanı Erdoğan. O sıralar İstanbul seçimi için Öcalan’dan mektup getirildiği, ya da Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmadığı zamanlardı.

İmralı’dan sadece “Devlet” haber alıyor, muhtemel ki sayın Cumhurbaşkanı’nın sözleri de “Devletin aldığı bilgi” ile ilgiliydi. Ancak şu ana kadar İmralı’dan Demirtaş’a yönelik bir “Hesap sorma” girişimi olmadı.
Ama şimdilerde Kandil’den bir ses geldi. Acaba sayın Cumhurbaşkanı’nın kastettiği de buna benzer bir “hesap sorma” mıydı, bu “Hesap sorma”dan sonra Demirtaş, Erdoğan’ın beklediğini hissettirdiği çizgiye gelir mi, bilmiyorum.

Hep deniyordu ya, “HDP terörle, Kandil ile arasına mesafe koysun.” HDP o noktada sınırlı adımlar atıyor ama Demirtaş’ın gittikçe daha netleşen bir tavrı var. Mersin’deki saldırıyı -bunu HDP de yaptı- çok net ifadelerle kınadı. Demirtaş, 2012’deki “Apo’nun heykelini dikeceğiz”...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şapka mı çıkaracağız yoksa... 26 Ocak 2023 | 3.228 Okunma “Katil Meclis’te” suçlamasının muhatabı kim? 24 Ocak 2023 | 4.106 Okunma 'Nasıl olsa iktidarı kaybedeceğiz' politikası mı? 22 Ocak 2023 | 3.242 Okunma Masa ve medya 20 Ocak 2023 | 1.147 Okunma Tahta kılıçlarla... 19 Ocak 2023 | 2.306 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar