Gazze, ah Gazze...

7 Ekim’den bu yana Gazze… Hamas’ın eyleminden…Her gün Gazze yazamıyoruz, tabii olarak, İslâm dünyasındaki yazarlar dahil dünyada kimse de yazmıyor… Çünkü her gün dünyanın farklı...

7 Ekim’den bu yana Gazze… Hamas’ın eyleminden…

Her gün Gazze yazamıyoruz, tabii olarak, İslâm dünyasındaki yazarlar dahil dünyada kimse de yazmıyor…

Çünkü her gün dünyanın farklı yerlerinde yaşanan olaylar “Gazze rutini” haline gelen “Acı”nın önüne geçiyor.

Dünyada Gazze’ye en duyarlı olduğu farz edilen bizim ülkemize bakalım, Gazze her gün bir çığlık halinde yüreklerimizde mi? En sıradan seçim tartışmaları bile diyelim haber bültenlerinin saatlerini doldurmuyor mu? Tartışma programlarında Gazze’deki süregiden cinayetleri azaltalı çok olmadı mı?

Oysa Gazze orada can çekişmeye devam ediyor. Evet çocuklar ölüyor hâlâ, bazen İsrail’in hâlâ devam eden hunharca saldırılarından ölüyor, ve açlıktan ölüyor hatta.

“Kuzey Gazze” diye ayrı bir başlık açılıyor… İnsanların açlıktan her şeyi, ama her şeyi yemek zorunda kaldığı “Kuzey Gazze” diye bir dünya var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bayramda iki mesele bizi yakmalı 11 Nisan 2024 | 39 Okunma Bayram yahu bu bayram... 09 Nisan 2024 | 740 Okunma Meğer herkes her şeyi biliyormuş 07 Nisan 2024 | 2.149 Okunma CHP ne yapacak? 05 Nisan 2024 | 1.320 Okunma ‘Kan ve ruh kaybı’ 04 Nisan 2024 | 2.971 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar