Ekonomide geldik “dipsiz kuyu”ya...

Helal olsun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, bunu ancak o söyleyebilirdi. “Yüksek enflasyon ortamında ne verirsek verelim dipsiz kuyu misali kaybolup gidiyor.” dedi. Bunu iktidar adına kimse söyleyemezdi. Meselâ şöyle bir cümle...

Helal olsun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, bunu ancak o söyleyebilirdi. “Yüksek enflasyon ortamında ne verirsek verelim dipsiz kuyu misali kaybolup gidiyor.” dedi.

Bunu iktidar adına kimse söyleyemezdi. Meselâ şöyle bir cümle kurduğunu düşünün Berat Albayrak’ın ya da Nureddin Nebati’nin “Ülkeyi öyle bir enflasyon ortamına getirdik ki ne verirsek verelim dipsiz kuyu misali kaybolup gidiyor.”

Hemen yakasına yapışılırdı bu iki ekonomi patronunun “Ne diyorsunuz siz?!” diye… Şu seçim ortamında böyle bir itiraf yapılır mı?

Sayın Cumhurbaşkanı da “İtiraf” babında kurmuyor o cümleyi zaten. “Enflasyon her maaşı dipsiz kuyuya atılan para”ya dönüştürmüş, kim yapmış bu enflasyonu bu hale, o belli mi?

Ecinniler olmalı değil mi?

21 yıldır ülkeyi yönetenlerin hiçbir kusuru yok!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İsrail ya da Amerika İran’ı dövseler... 16 Nisan 2024 | 26 Okunma Atatürk anayasası-1924 14 Nisan 2024 | 627 Okunma Sonuca üzüldüm mü sevindim mi? 12 Nisan 2024 | 2.495 Okunma Bayramda iki mesele bizi yakmalı 11 Nisan 2024 | 344 Okunma Bayram yahu bu bayram... 09 Nisan 2024 | 760 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar