Cumhurbaşkanı öyle bir şey söyledi ki…

Karar Gazetesi Yazarı Ahmet Taşgetiren'in bugünkü (28.07.2022)''Cumhurbaşkanı öyle bir şey söyledi ki…'' başlıklı yazısı.

Soruyu Sabah gazetesinden Okan Müderrisoğlu "Bazen içiniz cız ediyor mu?” kılçığını sokarak soruyor:

“Bir tarafta Saadet Partisi var milli görüşe sahip çıkıyor bir tarafta sizinle bir dönem yol yürüyen önemli makamlara gelenler var ayrı partiler kurdular. Geriye dönüp bakınca onlar için ya da bu süreç için bir tanımınız değerlendirmeniz oluyor mu?"

Ben düşünüyorum ki Cumhurbaşkanlığı makamında bulunan bir kişi bu soruya şöyle cevap verirdi:

“Evet farklılaştık. O arkadaşlar başka yol çizdiler kendilerine. Tercihlerine saygı duymak gerekir. Herkes memleket için farklı arayışlar sergileyebilir. Kıymetli arkadaşlardı, birlikte güzel hizmetler verdik. Ben şimdi de memlekete hizmet yolunda kendilerine başarılar dilerim. Bize yönelik eleştirilerinden de istifade ederiz.”

Ne diyorsunuz? Çok mu uçuk ya da naif oldu? Türkiye siyasetini, ya da Tayyip Erdoğan’ı hiç tanımadığıma mı hükmettiniz?

Sayın Cumhurbaşkanı Müderrisoğlu’nun attığı pası şöyle değerlendiriyor:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
21 yıl: İslam-Toplum ilişkisinde nasıl bir gelişme oldu? 16 Ağustos 2022 | 1.025 Okunma Yeni ‘Alevi hamlesi’ 14 Ağustos 2022 | 882 Okunma Birisi ters yolda ama kim? 31 Temmuz 2022 | 1.198 Okunma Fetva hassas iştir 29 Temmuz 2022 | 2.870 Okunma Cumhurbaşkanı öyle bir şey söyledi ki… 28 Temmuz 2022 | 6.065 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar