Boğaziçi ukdesi çözülebilecek mi?

Boğaziçi bir ukde ise içimizde, rektör ataması bir kritere dayanıyorsa, Boğaziçi’ni “Bizim!” kriterlerimize getirmek hedefse, Melih Bulu’nun bunu yapacağına inanılmış olmalıdır.

Birçok ortamda, Cumhurbaşkanının toplumla ilişkilerini değerlendirirken “Cumhurbaşkanı, mesela Boğaziçi Üniversitesi kantinine gidip öğrencilerle bir çay sohbeti yapıncaya kadar sağlıklı bir iletişim zemini gerçekleşmiş sayılmaz” demişimdir.

Cumhurbaşkanı, 1918’in 3 Ocak’ında Boğaziçi Üniversitesine gitti, ama öğretim üyelerine ama kürsüden hitap etti ve şunları söyledi: “Boğaziçi Üniversitesi ülke ve milletin değerlerine yaslanamadığı için uluslarası alanda beklediği yere gelememiştir. Belli bir fikrin savunucusu olanlara kapıyı aç, belli bir fikrin savunucusu değilse ona kapıyı kapa. Bu mu özgürlük?”

Bu sözler üzerine yine kendisinin atadığı rektör Prof Dr. Mehmet Özkan bir tweet attı. Tweette, ‘2018 U.S. News and World Report’un sıralamasında, Boğaziçi Üniversitesi dünyada 190’ıncı, Türkiye’deki üniversiteler arasında ise birinci sırada yer alıyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İpin ucu kaçırıldı 04 Mayıs 2021 | 521 Okunma İlişkileri masaya yatırma zamanı 27 Nisan 2021 | 74 Okunma Tam mevsimi ama… 15 Nisan 2021 | 467 Okunma Akla ziyan işler 06 Nisan 2021 | 84 Okunma İçişleri Bakanı ve mahrem bilgi 30 Mart 2021 | 1.307 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar