Bahçeli’den Ak Parti’ye misyon yüklemesi

Sistemin gerçek sahibi” diye yazmışım, Temmuz’un 4’ündeki yazımda... Bahçeli o günlerde, 23 Haziran seçimlerinin Ak Parti’de yol açtığı “özeleştiri çığırı”nın “Sistemi gözden geçirme” boyutlarına evrilmesi karşısında kükremiş.

Naci Bostancı ve Bülent Turan’a dersini vermiş.

Bugün de kükrüyor.

O yazıyı şöyle bitirmişim:

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi üzerinden “Ak Parti’ye format atma” gibi bir “Akıl” mı Bahçeli’yi bu role soyunduruyor? Ben de anlamaya çalışıyorum bana göre Ak Parti de anlamaya çalışmalı.”

Ak Parti cenahında bir “Anlama” çalışması yapılıyor mu acaba?

Bahçeli zaman zaman Cumhurbaşkanı Erdoğan’la buluşuyor. Muhtemel ki Ak Parti’de herkes, durumun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kontrolünde ve inisiyatifinde olduğuna inanıyordur.

Doğrusu Bahçeli’nin desteğinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, 4 Temmuz’daki yazımda da belirttiğim “belki ancak Mustafa Kemal’in kullandığı iktidara benzer bir güç sahibi kıldığı” bir gerçektir.

Peki bu durumda sorun olan ne?

İktidarsınız, neredeyse gücünüzü sınırlayacak bir güç yok, Meclis, yargı, medya, iş dünyası, STK’lar… Herkes gözünüzün içine bakıyor.

Her şey tamam da İstanbul seçiminde iki seçim arasındaki tavrınız sizi 13 bin oy kaybından 800 bin oy kaybına taşımış.

Ne olmuş bu arada?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“İçindeki zalimi kov!” 20 Eylül 2020 | 134 Okunma Soylu’nun devleti 18 Eylül 2020 | 4.490 Okunma Kamplaşma mı iletişim mi? 17 Eylül 2020 | 608 Okunma Arapları kaybetmek kazanmak 15 Eylül 2020 | 1.212 Okunma Şeyh-Müteşeyyih 11 Eylül 2020 | 2.379 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum