Acil gündem LGBTİ

İnanın bu harflerin açılımının ne olduğunu gerçekten bilmiyorum.Anladığım kadarıyla muhalefet de, LGBTİ meselesinin toplum tarafından ne kadar önemsendiğini, ne kadar büyük bir tehlike olarak...

İnanın bu harflerin açılımının ne olduğunu gerçekten bilmiyorum.

Anladığım kadarıyla muhalefet de, LGBTİ meselesinin toplum tarafından ne kadar önemsendiğini, ne kadar büyük bir tehlike olarak görüldüğünü anlayabilmiş değil. Konuyu “özgürlük” meselesi olarak görmenin yeterli olduğu yaklaşımının ne kadar yanlış olduğunu seçim sonuçlarını görünce daha iyi anlamış olmalılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Zafer”den sonra Kısıklı Meydanında “CHP LGBT’ci mi?” diye sorduğunda, meydandan “Eveeeet” sesleri yükselince herhalde işin ne kadar önemli olduğunu anlamışlardır. Cumhurbaşkanı Erdoğan herhalde toplum duyarlılığını dünya aleme ilan etmek amacıyla aynı soruyu HDP için, öteki muhalefet partileri için de sormayı ihmal etmedi. Evet, belli ki en azından 27 milyon küsur kişi, ülkede “LGBTİ” diye çok acil bir tehdit bulunduğuna inanıyor.

Aslında bu işin, biraz Lut Kavmi’nin helâki ile irtibatlandırılıp, ülke olarak helâk olma riski şeklinde algılandığı da dikkate alınması gereken bir husus.

O zaman, yeni yönetimin ekonomideki derin krizden de önce, LGBTİ işine çare bulması beklenmelidir.
Ancak...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başörtüsünün bir başka hali 24 Eylül 2023 | 137 Okunma Ekonomi: İpte yürüme zorluğu 22 Eylül 2023 | 623 Okunma İyi Parti’nin yüzde 35 oyu olsaydı 21 Eylül 2023 | 2.534 Okunma Davutoğlu’nun yaptığını yapmak 19 Eylül 2023 | 3.111 Okunma Özel-İmamoğlu yola çıkarken... 17 Eylül 2023 | 708 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar