Acabalar

İktidarın hatta devletin Kürtlerle ilişkisi tam bir “Acabalar kaosu”nu ihtiva ediyor.-En baştaki acaba, “HDP’yi ne yapsak?”la ilgili. Kapatsak mı, kapatmasak mı? Kapatmak için gerekçe var, ama halktan 6 milyon oy alan...

İktidarın hatta devletin Kürtlerle ilişkisi tam bir “Acabalar kaosu”nu ihtiva ediyor.

-En baştaki acaba, “HDP’yi ne yapsak?”la ilgili. Kapatsak mı, kapatmasak mı? Kapatmak için gerekçe var, ama halktan 6 milyon oy alan ve “Kürt kimliği” etrafında siyaset yapan bir partiyi kapatmak, Kürtler’de nasıl bir tepki doğurur meselesi de var.

-Acaba Selahattin Demirtaş’ı ne yapsak? AİHM kararlarını uygulasak mı uygulamasak mı?

-Acaba Öcalan’a yönelik tecridi devam mı ettirsek, yoksa tecridi kaldırıp, ondan yeni bir mektup – mesaj getirterek önümüzdeki kritik seçimde Kürt oylarının en azından muhalefete akmasını mı önlesek?

-Kürtler Öcalan’dan gelecek mektuba rağmen oylarını iktidarın istediği yönde kullanmazlarsa ne yapsak acaba?

-Acaba Kürt sorununun çözümü ile Öcalan’dan mektup getirme arasında bir ilişki bulunuyor mu, yoksa Öcalan meselesi sadece seçim hesabı ile ilgili bir ara hamleden mi ibaret?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Masa’yı haberleştirme zorluğu 05 Temmuz 2022 | 1.014 Okunma AK Parti 20 yılını yiyor 03 Temmuz 2022 | 2.667 Okunma Zafer mi hezimet mi? 01 Temmuz 2022 | 1.438 Okunma NATO’da sorunlar çözüldü mü? 30 Haziran 2022 | 485 Okunma Derinleşen kimlik parçalanması 28 Haziran 2022 | 688 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar