6’lı masa kan tazeledi

Karar Gazetesi Yazarı Ahmet Taşgetiren'in bugünkü (04.10.2022)''6’lı masa kan tazeledi'' başlıklı yazısı.

6’lı Masanın ikinci tur görüşmelerinin başlamasından sonra da henüz bitmiş değil, “Ortak aday” belirleme noktasındaki zorluk. O orada duruyor, tabii ki toplumun o noktadaki beklentisi ve merakı da yerli yerinde duruyor.

Zaten o alana dokunulduğunda hassasiyetlerin ve tabii tansiyonların yükselmesi de o işin ne kadar hassas olduğunu ortaya koyuyor.

Bu beklenti ve hassasiyet devam ededursun, Masa paydaşları Kılıçdaroğlu’nun ev sahipliğinde bir araya geldi ve belki “Aday etrafında oluşan hassasiyet – gerilim” ne denirse Masa’nın bu toplantısını “kan tazeleme” niteliğine büründürdü.

Bir anlamda 6’lı yapının niteliği yeniden konuşuldu. Burada bir “Ortak akıl” hamlesi gerçekleştirildiği, Türkiye’nin -kamplaşma sürecinin getirdiği enerji kaybından kurtulmasının buna bağlı olduğu, bunun için hem Türkiye’nin farklı toplumsal damarlarının “Ortak vatan” için akıllarını, hislerini, düşüncelerini birleştirmeleri gerektiği, bunun için de “Parti önceliği”nin ana motivasyon olmaması, bunun parti kadrolarına ve tabana intikal ettirilmesi…. Sanırım bütün bunlar her kesimde...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hayret! Bizi görüyorlar 02 Aralık 2022 | 1.044 Okunma ‘Partili’liğin geldiği dramatik nokta 01 Aralık 2022 | 2.334 Okunma Metinler tamam şimdi sıra heyecanda 29 Kasım 2022 | 3.321 Okunma Babacan’ın performansı 27 Kasım 2022 | 3.724 Okunma Hangisi milli politika? 25 Kasım 2022 | 936 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar