İnsanlık için büyük bir adım

Bu hafta 'İnsanlık için büyük bir adım' başlıklı yazısında dün New York’ta Türkevi’nde Emine Erdoğan’ın öncülük ettiği “Küresel Sıfır Atık Hareketine Doğru” etkinliğine katılan Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Erdğan'ın konuşmasnı köşesine taşıdı.

New York’ta Türkevi’ndeyim.

Emine Erdoğan’ın öncülük ettiği “Küresel Sıfır Atık Hareketine Doğru” etkinliğine katılmak için.

*

Bu zamana kadar “küresel ısınma, sıfır atık, gezegenimizin geleceği, emisyon, karbon ayak izi” falan dendiğinde kulak veriyorduk ama yeterince dinlemiyorduk. Konunun aciliyetinin çok da farkında değildik yani.

*

Ama artık bu iş, kafamıza kafamıza vurmaya başladı.

*

Artık havalar mevsim normallerinin hep üzerinde ya da altında. Artık bahar kalmadı: Ya aşırı sıcak ya aşırı soğuk. Uzun süre yağmursuzlukla kıvranırken bir saatte bastıran aşırı yağmurla sellere maruz kalıyoruz artık. Hiç görülmemiş kasırgalar, fırtınalar geliyor. En son Libya’nın yaşadığı trajedi ortada.

Emine Erdoğan’ın etkinlikte yaptığı konuşma, “derhal kendimize gelmemiz lazım” konuşmasıydı.

Şu sözü çok önemliydi Emine Erdoğan’ın:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Altın Kelebek’in anlam ve önemi 05 Aralık 2023 | 1.499 Okunma İsrail’in suçlarının kanıtı işte bu kitapta 04 Aralık 2023 | 1.618 Okunma Dubai uçağında Seçil ve fenomenler için net bir istikamet verdi 03 Aralık 2023 | 1.151 Okunma Yedi büyük günahın en fenası: Açgözlülük 01 Aralık 2023 | 2.219 Okunma Dolandırıcılık tarihinin en beceriksizi: Seçil Erzan 30 Kasım 2023 | 4.022 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar