Spor çalıştayı deyip, havanda su dövmeyelim!..

Türk sporu için önemli kararlar Ankara’da masaya getirilmiş, tartışılıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığının tarafından düzenlenen ‘Spor Kulüpleri ve Federasyonları isminden de anlaşılacağı gibi, Spor Kulüp ve Federasyonların mevcut problemleri ve çözüm önerileri ele alınıyor (muş).

Türk sporu için önemli kararlar Ankara’da masaya getirilmiş, tartışılıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığının tarafından düzenlenen ‘Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı’, isminden de anlaşılacağı gibi, Spor Kulüp ve Federasyonların mevcut problemleri ve çözüm önerileri ele alınıyor (muş). Bu tür, bir araya gelme ve sporun içinde yer aldığı hususların tartışılıp, karara bağlanması ve uygulanması önem taşımaktadır. Eyvallah! Tüm hükümetler döneminde benzer çalışmalar yapılmış, iş yaptırıma gelindiğinde maalesef aynı hassasiyet uygulamada sınıfta kalmıştır. Bunun da en önemli sebebi, görevde bulunanların, enkazın kaldırılması için ellerini taşın altına koymaması. Geleceğin aydınlatılması için, geçmişten dersler çıkarılıp, mevcut yazılı kararların hayata geçirilmesi gerekiyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sporun medeniyetsiz boyutu!.. 23 Ekim 2020 | 29 Okunma Rüya takımı Trabzonspor’un rakibi Fenerbahçe!.. 21 Ekim 2020 | 149 Okunma Spor, ampute futbolla değişen hayatlar!.. 18 Ekim 2020 | 26 Okunma İBB’de spor tesisi açma intihalciliği! 16 Ekim 2020 | 78 Okunma Milli takımımız ve genç futbolcular!.. 14 Ekim 2020 | 60 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar