Spor çalıştayı deyip, havanda su dövmeyelim!..

Türk sporu için önemli kararlar Ankara’da masaya getirilmiş, tartışılıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığının tarafından düzenlenen ‘Spor Kulüpleri ve Federasyonları isminden de anlaşılacağı gibi, Spor Kulüp ve Federasyonların mevcut problemleri ve çözüm önerileri ele alınıyor (muş).

Türk sporu için önemli kararlar Ankara’da masaya getirilmiş, tartışılıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığının tarafından düzenlenen ‘Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı’, isminden de anlaşılacağı gibi, Spor Kulüp ve Federasyonların mevcut problemleri ve çözüm önerileri ele alınıyor (muş). Bu tür, bir araya gelme ve sporun içinde yer aldığı hususların tartışılıp, karara bağlanması ve uygulanması önem taşımaktadır. Eyvallah! Tüm hükümetler döneminde benzer çalışmalar yapılmış, iş yaptırıma gelindiğinde maalesef aynı hassasiyet uygulamada sınıfta kalmıştır. Bunun da en önemli sebebi, görevde bulunanların, enkazın kaldırılması için ellerini taşın altına koymaması. Geleceğin aydınlatılması için, geçmişten dersler çıkarılıp, mevcut yazılı kararların hayata geçirilmesi gerekiyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Üniversitelerin engelliler ve spor bölümleri 26 Ocak 2020 | 22 Okunma Mevzu, sadece kadın voleybolcular değil!.. 24 Ocak 2020 | 213 Okunma Arda Galatasaray’a ‘evet’ der (mi?) 22 Ocak 2020 | 48 Okunma Spor Çalıştayı ve engelliler için spor 19 Ocak 2020 | 20 Okunma Sporun Başkenti İstanbul’da, kıyım sürüyor!.. 17 Ocak 2020 | 37 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar