Sosyal medya ve spor

Twitter, Facebook, Youtube gibi sosyal medya olarak adlandırılan dijital dünyanın yayın organlarına nereden ve nasıl bakmak gerekir?

Bu sorunun cevabı tamamen, kişinin olaylara bakış açısı ve yaklaşımıyla bağlantılı. Düşünün bir silah aletine sahibiz. Bu aleti bulundurmaktaki amacımız kendimizi korumak mı, yoksa bir başkasına zarar vermek mi? Niyet ve akıbet, ‘hayr’ ve ‘şer’ hususu. Bu gerçekler ışığında, her ne kadar ‘sosyal medya’yı sık kullanmasak da, zaman zaman yazılarımızı ve dikkatimizi çeken ‘fikirleri’ paylaşıyoruz. Vatandaşın da ‘düşüncesini’ yansıttığı yazılar, dikkatimizi çekiyor. İşte onlardan bir tanesi; “Türkiye’nin özeti. Türkiye’nin en zengin iş adamı, Türkiye’nin en zengin medya patronu ve Türkiye’nin en zengin komedyeni birleşmişler, asgari ücretle çalışan ve hayallerini çaldıkları taraftarlardan, milyon dolarlık futbolcuların daha iyi arabalara binip daha güzel hayat yaşayabilmeleri için para dileniyorlar. Sen asgari ücretle geçinmeye çalışan kardeşim; başını iki elinin arsına al ve bağış yaptığın paraların nereye, kimlere ve ne için harcandığını bir düşünüver!..” Taraftar, seyirci, kısacası vatandaşın haklı ‘serzenişi’ var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Barış Pınarı Harekâtı’nın futbola yansıması! 16 Ekim 2019 | 33 Okunma Engel varsa aşmak, üniversiteli olmak (2) 13 Ekim 2019 | 21 Okunma Madde, teknoloji bağımlılığı ve spor (1) 11 Ekim 2019 | 101 Okunma Ligi de Fenerbahçe’yi de unutup, Milli Takıma bakmak! 09 Ekim 2019 | 109 Okunma Engel varsa aşmak, üniversiteli sporcu olmak (1) 06 Ekim 2019 | 20 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar