Liderlik, strateji ve CHP'nin boynundaki 'İP'

Liderlik, siyasi liderlik derin strateji bilgisini gerektirir. Bir siyasi partinin genel başkanı olmak lider olmak için yeterli değil. Stratejik düşünemeyen genel başkanlar seçimleri kazansa da lider olmaz, olamazlar.Strateji, bir liderin ve...

Liderlik, siyasi liderlik derin strateji bilgisini gerektirir. Bir siyasi partinin genel başkanı olmak lider olmak için yeterli değil. Stratejik düşünemeyen genel başkanlar seçimleri kazansa da lider olmaz, olamazlar.

Strateji, bir liderin ve devletinin savaşa karar verdiği andan itibaren aynı zamanda ve anda bütün unsurlarıyla barış için bütün hazırlıklara sahip olması, barışa karar verdiği anda ve zamanında da her an çıkabilecek bir savaşa hazırlıklı olması demektir. Stratejideki bu kombinasyonu siyasi mücadele ve rekabete de uyarlayabilirsiniz.

Geçtiğimiz Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Haziran olarak açıkladığı erken seçim kararı sadece CHP’yi değil, CHP’ye umut bağlayan güçleri de alabora etti. CHP’yi sevk ve idare eden güçlerin hazırlamış oldukları A-B-C-D planları ellerinde paçavraya döndü.

Strateji dedik, liderlik stratejik düşünebilmeyi gerektirir dedik de, Peki, CHP ve onu yöneten güç/ler 40 yıl düşünse Sayın Erdoğan’ın Haziran ayında bir erken seçim kararı alabileceğini aklının ucundan geçir(ebil)miş midir?

Düşünebiliyor musunuz?

Henüz il kongrelerini tamamlamamış,

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Soros'çu vakıfların kış dönemi saldırıları başladı 15 Aralık 2018 | 6.734 Okunma Deli dana Trump 15 Ağustos 2018 | 5.445 Okunma Türkiye, Türk Bandıralı ABD gemisi idi 01 Ağustos 2018 | 5.925 Okunma ABD ile iadeler sorunu 28 Temmuz 2018 | 86 Okunma Kazanırken Alman, kaybederken göçmen, ama her daim bizim Mesut Özil 25 Temmuz 2018 | 74 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar