Biz depremle ve siyasi çekişmeyle gözlerimizi dışarıya yummuşken...

Dışarıda yoğun rekabet ve mücadeleler yaşamış, son derece yüksek gerilim ve baskı üreten Ukrayna Savaşı'nda aktif tarafsızlık ve denge siyaseti üretmeye çalışmış bir ülke olan...

Dışarıda yoğun rekabet ve mücadeleler yaşamış, son derece yüksek gerilim ve baskı üreten Ukrayna Savaşı'nda aktif tarafsızlık ve denge siyaseti üretmeye çalışmış bir ülke olan Türkiye, manipüle edilme riskleri olan, gerilimi son derece yüksek bir seçime hazırlanıyordu.

Bütün bunların üstüne Türkiye tarihinin en ağır depremiyle sarsıldı.

Şimdi bu bütünleşik koşullarda seçime gidecek.

Peki biz deprem derken, iç siyaset ve iç çekişme derken, tamamen kendi içimize dönmüş, dışarıda olanlara kulaklarımızı kapatmışken, herhangi bir oldubittiyle, astarı yüzünden pahalıya gelebilecek bir gerçeklikle karşılaşır mıyız?

***

Her biri kendi içinde son derece ağır ve karmaşık konular olmakla birlikte biz kısa kısa başlıklarla dikkat çekmeye çalışalım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Jeopolitik fırtınaya kavramsal ve teolojik bir bakış: Kimler, kimleri ve inançları nasıl kullanır? 31 Mayıs 2023 | 727 Okunma İran-Taliban çatışması: Mezhep fitnesi nereye gider; kim ve nasıl kullanır? 30 Mayıs 2023 | 1.139 Okunma Mahmur’un yolu nereye çıkar? 24 Mayıs 2023 | 2.261 Okunma Batı günah çıkartmayı sever, yeni günahlar işlemeyi de…! 23 Mayıs 2023 | 526 Okunma PKK Türkiye’deki seçimlerde neyi aradı; 4. Safha’nın mı peşinde? 17 Mayıs 2023 | 1.783 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar