CHP kurultayından sürpriz çıkar mı

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bu hafta 'CHP kurultayından sürpriz çıkar mı' başlıklı yazısını kaleme aldı.

Kurultaya sayılı günler kala Özgür Özel’i destekleyen değişimciler sosyal medyada atağa kalktı.

Kılıçdaroğlu ise tam bir yalnız adamı oynuyor. A takımını seçimden sonra kaybetmişti. Şimdi de B takımı terk etmeye başladı.

İMAMOĞLU KARARGÂH KURDU

CHP bu hava içinde kıran kırana bir mücadelenin yaşanacağı bir kurultaya gidiyor. Ekrem İmamoğlu, Ankara’ya karargâh kurdu. Oteller, bürolar devrede. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tüm imkânları seferber edilmiş durumda. Bugün il başkanları ile bir araya gelecek olan Kılıçdaroğlu ise umudunu Anadolu’ya bağlamış durumda.

DEĞİŞİM RÜZGÂRI ESİYOR

CHP’de sokak değişim istiyor. Kılıçdaroğlu gitsin diyor, ama Özgür Özel gelsin demiyor. Tekrar altını çizerek söylüyorum; Ekrem İmamoğlu aday olsaydı Kılıçdaroğlu aday bile olamayabilirdi. O kadar yani. CHP’nin tabanında değişim rüzgârı çok güçlü. Tek sorun Özgür Özel’in emanetçi damgasını yemesi ve liderlik için gerekli güveni verememesi.

DELEGE HESABI

Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel’i destekleyenler delege hesabı yapıyor. Özgür Özel’in 570 delegeye ulaştığı söyleniyor. Ama bu yeterli değil. Kılıçdaroğlu’nun 750 delegeye sahip olduğu iddia ediliyor ama bu rakam inandırıcı bulunmuyor. Çünkü son günlerde taraf değiştirenler var.

CHP’de dananın kuyruğu kurultay salonunda kopacak. Her şey olabilir. CHP kurultayından sürpriz çıkabilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İsrail’de kasap çok devlet adamı yok 30 Kasım 2023 | 663 Okunma Seçil Erzan olayında çember daralıyor 29 Kasım 2023 | 2.244 Okunma Ponzi Seçil olayını ikinci iddianame aydınlatacak 28 Kasım 2023 | 1.785 Okunma Dilan Polat’ın bağlantıları ve Seçil Erzan olayında kayıp halkalar var 27 Kasım 2023 | 2.686 Okunma Akşener’in koltuğu sallanıyor mu 24 Kasım 2023 | 3.054 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar