Akşener, cumhurbaşkanı adayı olarak kimi önerecek?

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi'nin bugünkü (18.01.2022)'' Akşener, cumhurbaşkanı adayı olarak kimi önerecek?'' başlıklı yazısı.

6’lı Masa’nın adı şimdiden kriz masasına çıktı.

6’lı Masa kurulalı 1 yıl oldu. Ortalama her iki ayda bir kriz yaşandı. Ama masayı krizlerin anası bekliyor. Çünkü 6’lı Masa şubat ayında cumhurbaşkanı adayı belirlemek ve milletvekili pazarlığı için toplanacak.


Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı. Kılıçdaroğlu’nun hedefi 6’lı Masa’nın ortak adayı olmak. Onun için Ahmet Davutoğlu’nun çıkışlarına, Ali Babacan’ın meydan okumalarına sabrediyor.

KILIÇDAROĞLU KARARLI

Masadan ortak cumhurbaşkanı adayı olarak çıkmak için sabredecek. Küçük partileri ikna etmek için milletvekili listelerini koz olarak kullanacak. Ama buna rağmen masayı ortak adaya ikna edemezse CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olacak. Çünkü Kılıçdaroğlu, cesur olmazsa cumhurbaşkanı adayı olamayacağını görüyor.

SEÇİM AFİŞLERİNDEKİ ADAY

İYİ Parti cephesindeki gelişmeler Kılıçdaroğlu’nu üzecek gibi. Çünkü Akşener, Kılıçdaroğlu’nun ortak adaylığına yanaşmıyor. Kılıçdaroğlu ile girilecek seçimin kazanılamayacağına inanıyor. Peki Akşener’in adayı kim? İYİ Parti’nin seçim afişleri adayın kim olduğunu göstermiyor mu?
Akşener hem seçim afişinde hem hazırladığı videoda adayının İmamoğlu olduğu mesajını veriyor. Ayrıca bunu ben söylemiyorum. CHP’liler söylüyor. İYİ Parti’nin seçim afişlerinden artık Akşener’in masaya Ekrem İmamoğlu ismini getireceğinden emin olmuşlar. “Akşener’in masaya İmamoğlu önerisiyle geleceği belli oldu” diyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan muhalefet milletvekillerine neden çağrı yaptı 02 Şubat 2023 | 1.795 Okunma Cumhurbaşkanı adayının açıklanma tarihi öne çekildi 01 Şubat 2023 | 2.866 Okunma Hani yalandı Meral Hanım 31 Ocak 2023 | 5.955 Okunma Ekrem İmamoğlu’nun bağımsız adaylık hesabı 30 Ocak 2023 | 3.068 Okunma Sivil şehitlik ve sivil gazilik geliyor 27 Ocak 2023 | 1.134 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar