Sefa Karahasan
Sefa Karahasan Milliyet

Milliyet gazetesi yazarı Sefa Karahasan gazetecilik mesleğine 1997’de başladı. Karahasan, 1982 yılında Giresun-Bulancak’ta doğdu. Mesleğine muhabir olarak başladı. Mektepli değilken, yani daha öğrencilik yıllarında 1997’de MİL-HA’da (Milliyet Haber Ajansı) başladı. 1998 yılında bölge gazetesi Karadeniz’in Giresun Temsilciliği görevinde bulundu.

Karahasan, 2000 Ocak ayında MİL-HA’nın DHA (Doğan Haber Ajansı) ile birleşmesinden sonra DHA’da muhabirlik görevi yaptı. Karahasan, 2000 yılında eğitim için geldiği Kıbrıs’ta ise, sırasıyla; ART’de muhabir&kameraman, Genç TV’de kameraman, muhabir ve haber editörlüğü görevlerinde bulundu. Sefa Karahasan, Kıbrıs Türk halkının lideri Dr. Fazıl Küçük’ün ve Kıbrıs’ın en köklü gazetesi Halkın Sesi’ni de 2 yıl boyunca Editör olarak yönetti.
Kıbrıs’ta hız kazanan çözüm görüşmeleri sırasında (2002) Milliyet Kıbrıs Temsilciliği görevine başlayan Karahasan, Milliyet’in yanında bir müddet Radikal’in de Kıbrıs Muhabirliğini yaptı. Karahasan’ın, Posta gazetesinde de haberleri yayınlanmaktadır.

Karahasan, Kıbrıs Genç TV‘de 2008-2009 arası siyaset programı yaptı. Karahasan, Kıbrıs Türkünün sesini dünyaya duyurmak amacıyla ajanaskibris.com haberi sitesinin de kuruculuğunu yaptı. KKTC‘de yılın enlerinin seçildiği 2008 yılında "Üstün Başarı ve Onur" ödülü alan Karahasan‘ın , KKTC Basın Konseyi, KKTC Gazeteciler Cemiyeti ve KKTC Basın-Sen üyelikleri de bulunmaktadır... Karahasan, Türkiye Gazeteciler Federasyonu KKTC delegasyonudur.

Bazı Yazıları