Ada'ya 'Kurtlar Vadisi' oteli

Necati Şaşmaz, iyi bir Kıbrıs hayranıdır. Eski Turizm Bakanı ve Milletvekili Ünal Üstel’in de yakın dostu. Hafta sonu Ünal Bey’in oğlu Emre’nin düğününde nikah şahidi oldu. Zaten...

Necati Şaşmaz, iyi bir Kıbrıs hayranıdır. Eski Turizm Bakanı ve Milletvekili Ünal Üstel’in de yakın dostu. Hafta sonu Ünal Bey’in oğlu Emre’nin düğününde nikah şahidi oldu. Zaten düğün için birkaç kez Ada’ya ziyaret yapmıştı. Şaşmaz’ın, Ünal Bey’in Turizm Bakanlığı döneminden bugüne Ada’ya yatırım yapmak için yoğun bir çalışması vardı. Necati Bey, en sonunda bir arazi belirledi ve Kıbrıs’a beş yıldızlı bir otel yapmak için kolları sıvadı. Girne’nin önemli bölgelerinden Alsancak’ta arazi alan Şaşmaz, Kuzey Kıbrıs turizmine de katkı yapacak. Oyuncu, eskiden Kıbrıs’ın Fahri Kültür ve Turizm Ataşesi’ydi. Ancak‘popülist’ bir iktidar gelince, bu unvanıelinden alınmıştı.
Kıbrıs’ın gelişimine katkı sağlar

Umarım bu dönemde, iktidarlar Balkanlar’da ve Orta Doğu’da ciddi bir hayran kitlesi olan Şaşmaz’ı yıldırmaz ve otel yapmaktan vazgeçirmez. Çünkü, Kuzey Kıbrıs’ta ‘küçük’ bir azınlık bile, iktidarın çok büyük kararlar almasına neden olacak ‘ilişkilere’ sahip oluyor.

Oyuncu, Kuzey Kıbrıs’ın hem tanıtımına hem de gelişmesine katkı sağlar. Kaybeden
o değil, biz oluruz. Benden de otel için bir isim önerisi olsun, otelin adı ‘Kurtlar Vadisi Kıbrıs Oteli’ olabilir. Belki de bu düşünülür.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Derinliklerde yatan tarih 09 Ekim 2017 | 99 Okunma Ada'ya 'Kurtlar Vadisi' oteli 02 Ekim 2017 | 144 Okunma Çirkinlikte yarışmışlar 25 Eylül 2017 | 117 Okunma Kıbrıs, Las Vegas olur mu? 18 Eylül 2017 | 213 Okunma Kıbrıs denince ne anlıyoruz? 11 Eylül 2017 | 90 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar