Siyasetteki tüketici sorunu

Tüketici derneği ya da tüketici örgütü öyle karmaşık, çok işlevsel, çok bel bağlanacak bir şey sayılmaz.Faydalıdır elbette. Mağazadan bir alet alırsın, bozuk çıkar...

Tüketici derneği ya da tüketici örgütü öyle karmaşık, çok işlevsel, çok bel bağlanacak bir şey sayılmaz.

Faydalıdır elbette. Mağazadan bir alet alırsın, bozuk çıkar, şikâyet edersin, tüketici derneği seninle ilgilenir, böylece aldığın hatalı hizmeti telafi edebilirsin.

Mükemmel bir telafi değildir bu. Tüketici dernekleri ya da mevzuat asabının bozulmasını, kurumların kapısında harcadığın vakitleri, eğer satın aldığın hizmet senin açından çok hayati bir hizmetse, bozuk alet yüzünden başka bir sürü maddi manevi zarara uğramışsan, bunları telafi ya da tazmin etmeyi çoğu zaman gözetmez.

Gerçek böyle. Fakat bir ara tüketiciye hizmet veren kuruluşların ilgilendiği alanların sınırlandırılmaması halinde insanlığın bundan çok istifade edebileceğini düşünmüştüm.

Akıllı telefon siparişi verip paketten salak bir telefon çıkması tamam, bir tüketici sorunu.

Fakat daha ciddi tüketici sorunları olabilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seyr ü süluk... ‘Sıfır’a doğru 01 Temmuz 2022 | 114 Okunma Kazanan ‘biz’ olduğumuz sürece sorun yok 27 Haziran 2022 | 154 Okunma Eski Mushaflar neden gizleniyor? 26 Haziran 2022 | 1.733 Okunma Hammer cipe binmekten daha iyi 24 Haziran 2022 | 260 Okunma Vatandaşlık kalitesi diye bir şey var mıdır? 22 Haziran 2022 | 62 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar