Türkiye dışarıdan değil içeriden kuşatılıyor asıl!

Kürtlerle Türklerin geleceği dün olduğu gibi yarın da birbirlerine omuz vermelerinde yatıyor; birbirlerine omuz vurmalarında değil. Kürt etnisitesi üzerine kurulacak bir devlet, sadece kukla devlet olacak, böyle bir devleti kurduracak olanlar...

Suriye’de ülkemizin güvenliğini tehdit eden bir iç savaş yaşanıyor.

Irak’ta da Saddam-sonrası süreçte taşlar rayına oturmadı hiç bir zaman. Oturmasını beklemek olacak iş değildi elbet.

İSRAİL’İ BÖLGENİN EN GÜÇLÜ AKTÖRÜ YAPACAK TEHLİKELİ ADIM!

Irak parçalandı. Suriye parçalandı parçalanacak... Adı konulmadı bu parçalanmanın ve parçaların. Belki de hiç konulmayacak!

Ama Türkiye’nin güneyinde bir terör devleti kurulacak her tür hazırlık tamamlandı! Yahudilerin güdümünde, bölgeyi karıştıracak ve Türkiye’yi her dâim köşeye sıkıştıracak ikinci israil, ikinci çıbanbaşı.

Birinci İsrail’den tehlikeli olacak bu. İsrail’in ne olduğu belli ama bu ikinci İsrail’in ne olduğu belli değil; belli olan bölgeyi karıştıracak, İsrail’in çıkarlarını sonuna kadar koruyacak, daha da vahimi, İsrail’in bölgeye jeopolitik, jeostratejik, jeoekonomik ve teopolitik açıdan hâkim olmasını sağlayacak bir çıbanbaşı olacak bu!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siyasal’ın iktidar olduğu yerde, fikir iktidar olamaz! 26 Ekim 2020 | 2.125 Okunma Tarihin beş vakti: Gündönümü zamanı şimdi... 25 Ekim 2020 | 172 Okunma Eğitim ve kültür meselesi, millî güvenlik meselesine dönüştü! 23 Ekim 2020 | 762 Okunma Hepimizin öğretmeni, sosyal medya: Öğretmenini göster bana, kim olduğunu da, başına ne gelebileceğini de söyleyeyim sana! 19 Ekim 2020 | 955 Okunma Türkiye’nin Kıbrıs kumarı: Kıbrıs’ın celladına âşık edilmesi ve intihara sürüklenmesi! 18 Ekim 2020 | 676 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar