Sosyal medya, kitlelerin afyonudur!

Sosyal medyayı küçümsüyoruz. Sosyal medyanın sığ, pejoratif ve şiddet yüklü dünyasına bakınca bunu normal karşılayabiliriz.Ama hayatımızın sosyal medya etrafında döndüğü...

Sosyal medyayı küçümsüyoruz. Sosyal medyanın sığ, pejoratif ve şiddet yüklü dünyasına bakınca bunu normal karşılayabiliriz.

Ama hayatımızın sosyal medya etrafında döndüğü, gençlerin dünyasının büyük ölçüde sosyal medya tarafından şekillendirildiği gerçeğini farkedince işin rengi değişiyor.

Sosyal medyaya ilişkin bütün gözlemlerimiz ne kadar eleştirel nitelik taşırsa taşısın, bütün bunlar sosyal medyayı küçümsememizi gerektirmez.

Aksine, sosyal medyayı ciddiye almak zorundayız. Sosyal medyayı ciddiye almazsak, sosyal medya bizim her şeyimizi yerle bir eder, biz bunu farkedince de iş işten çoktan geçer!

İNSANIN ÜÇ TABİATI

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye, neden beklenen ve özlenendir? 24 Ocak 2022 | 238 Okunma Ülkesini terk etmek isteyen kuşaklar, ne işe yarar? 23 Ocak 2022 | 541 Okunma Hem kendi’mizle hem de Batı’yla yüzleşmeden aslâ! 21 Ocak 2022 | 227 Okunma Yeni Şafak Gazetesi Yazarı: ‘’İslâm’ın çocuklarının intiharı!’’ 17 Ocak 2022 | 1.024 Okunma Balkanlar’ı kendi kaderine terk edersek, “cehennemin çocukları”, Balkanlar’ı cehenneme çevirecek 16 Ocak 2022 | 343 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar