Sivas ve Kırşehir Kitap Günleri’nden izlenimler...

Son yıllarda yerel yönetimlerin yaptığı en güzel iş, kitap fuarları. Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde düzenli hâle gelmeye başladı bu fuarlar.Yazarlarla okuyucunun buluşması, okuyucuların...

Son yıllarda yerel yönetimlerin yaptığı en güzel iş, kitap fuarları. Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde düzenli hâle gelmeye başladı bu fuarlar.

Yazarlarla okuyucunun buluşması, okuyucuların yazarları yakından tanımaları açısından önemli. Ama daha da önemlisi, halkımızın yazarlardan çok kitaplarla buluşması.

Kitapla aramız pek iyi sayılmaz çünkü. Kitap okuma oranlarının en düşük olduğu ülkelerin başında geliyor Türkiye, ne yazık ki.

Kitap fuarları, bu nedenle, kitaba, okumaya ilginin artırılması açısından önemli bir sosyo-kültürel işlev görüyor.

SİVAS’IN SELÇUKLU İRFANI VE ÂRİFÂNI...

Son iki hafta, iki kitap fuarında aldım soluğu: 7. Sivas Kitap Günleri ve 3. Kırşehir Kitap Günleri.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
15-25 yaş kuşağını kaybedersek, yüzyılı kaybederiz! 11 Şubat 2019 | 863 Okunma 15-25 yaş kuşağını kaybedersek, yüzyılı kaybederiz! 11 Şubat 2019 | 13 Okunma Dünyanın alacağı şekli, İslâm’ın teo-politiği belirleyecek... 10 Şubat 2019 | 4.496 Okunma Küresel sistemin jeo-politiğinden Vatikan’ın teo-politiğine İslâm’ın dönüştürülmesi mücadelesi 08 Şubat 2019 | 4.589 Okunma Ketebe’nin kitapları: Türkiye’nin birikiminin adım adım inşası... 04 Şubat 2019 | 776 Okunma
TÜM YAZILARI