Öncü kuşak ve medeniyet tasavvuru yolculuğumuz’un II. Anadolu Seferi (1)

Öncü Kuşak ve Medeniyet Tasavvuru Yolculuğu yürüyüşümüze Anadolu Seferi dedim. Bizden istenen şey zafer peşinde koşturmak değil her dâim sefer'de olmak olduğu için.En büyük zafer, seferdir, seferde...

Öncü Kuşak ve Medeniyet Tasavvuru Yolculuğu yürüyüşümüze Anadolu Seferi dedim. Bizden istenen şey zafer peşinde koşturmak değil her dâim sefer'de olmak olduğu için.

En büyük zafer, seferdir, seferde olmaktır. Başka bir ifadeyle, yola çıkmak, yolda olmak ve -nasip edilirse- yol olmaktır.

Öncü kuşağın gerçekleştirmesi gereken medeniyet tasavvuru inşası yolculuğunun üç aşamasıdır bunlar: Mekke sürecinde yola çıkılır, Medine sürecinde yolda olunur, Sünnet-i Seniyye ile özdeşleştirdiğim ve Mekke + Medine süreçlerinin hâsılası olan Medeniyet Süreci'nde ise Yol olunur. Bu yolculuk âlemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz tarafından gerçekleştirilmiş ve ortaya hakikat medeniyetinin hem anlam haritası hem de yol haritası çıkmıştır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gizli darbe: Derin darbe 26 Kasım 2021 | 1.691 Okunma Müslümanca duruşun, düşünüşün ve duyuşun mimarı: Sezai Karakoç 22 Kasım 2021 | 474 Okunma Bir kartal uçtu 21 Kasım 2021 | 237 Okunma Sezai Karakoç: Zaman’ın sesi değil, “ses”in zaman’ı 19 Kasım 2021 | 554 Okunma Yassıada’dan geçmiş ve müstakbel darbe/ci/lere meydan okumak! 15 Kasım 2021 | 1.501 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar