Türkiye şifa cenneti oldu

Nereden, nereye... Bir zamanlar vatandaşımız devlet hastanelerinin önünde sadece muayene olmak için bile günlerce sıra beklerdi. Ameliyat olmak hayaldi. Sadece röntgen çektirmek için bile bir ay sonrasına gün verilirdi. Peki...

Nereden, nereye... Bir zamanlar vatandaşımız devlet hastanelerinin önünde sadece muayene olmak için bile günlerce sıra beklerdi. Ameliyat olmak hayaldi. Sadece röntgen çektirmek için bile bir ay sonrasına gün verilirdi.
Peki ya şimdi? Her şehirde dört dörtlük şehir hastaneleri yükseliyor. Elin oğlu Covid aşısına 4 bin lira ücret alırken, bizim ülkemizde herkes bedava aşılandı. Hastanelerde Covid tedavisinden beş kuruş para alınmadı.
Bizdeki kadar geniş bir ücretsiz sağlık şemsiyesi dünyanın hiçbir ülkesinde yok. ABD'de bile çarpık sosyal sağlık politikaları yüzünden başkanlar değişirken benim ülkem tüm dünyaya "Sosyal devlet nasıl olunur?"un dersini verdi.
Sonunda Türkiye sadece kendi vatandaşı için değil, her dünya vatandaşı için sağlık konusunda umut oldu. Avrupa'nın en ünlü kliniklerinden bile "Tedavisi mümkün değil, evine götürün, son günlerini huzur içinde geçirsin" diye gönderilen hastalar, Türkiye'de bizim doktorlarımız sayesinde yeniden hayata tutundu. Türkiye, yabancı hastanelerde zulüm gören vatandaşlarını özel ambulans helikopterlerle getirip, tedavi ettirdi.

SAĞLIK TURLARI
İstanbul'da Taksim-Levent-Mecidiyeköy üçgeni...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Tatavlalı’ BBCS’ye çok yakıştı 09 Aralık 2022 | 115 Okunma Zarafet hepimize lazım 08 Aralık 2022 | 83 Okunma Okul dizileri gerçek katil olmasın? 07 Aralık 2022 | 132 Okunma Var mısınız market boykotuna? 06 Aralık 2022 | 248 Okunma Ailece tesadüfen yaşıyoruz 04 Aralık 2022 | 196 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar