‘Takipçi’ her zaman ‘seyirci’ değildir

Yıllardır bu sütunlarda savunduğum bir fikri bu kez deneyimli oyuncu ve şimdilerin yapımcısı Sinem Uslu'dan duymak hoşuma gitti. Ünlü yapımcı Mustafa Uslu'nun eşi Sinem Uslu, verdiği bir röportajda "Takipçi...

Yıllardır bu sütunlarda savunduğum bir fikri bu kez deneyimli oyuncu ve şimdilerin yapımcısı Sinem Uslu'dan duymak hoşuma gitti. Ünlü yapımcı Mustafa Uslu'nun eşi Sinem Uslu, verdiği bir röportajda "Takipçi sayısına göre dizi ve filmlere başrol oyuncusu seçiyorlar. Bakalım bu yanlıştan ne zaman vazgeçecekler?" diye soruyordu.
Öyle haklı ki... Yapımcılar ve yönetmenler yeni projelerine oyuncu seçerken menajerlerine önce sosyal medyadaki takipçi sayılarını soruyorlar. Evet, günümüzde "etkileşim gücü" önemli ama ne yazık ki "her şey" değil. Yakın zamanda pek çok internet fenomeni (!) dizilere, filmlere, programlara sokuşturuldu ama hiçbiri beklenen reytingi sağlayamadı. Neden? Çünkü fenomenlerin peşinde sürüklenen kitle ile televizyon ve sinema izleyicisinin profilleri birbirinden çok farklı. Sosyal medyada her şey anlık modalara ve uçucu trendlere bağlı. Sinema ve televizyon ise daha fazla "yetenek" gerektiriyor.
Bu nedenle cast tercihlerini takipçi sayısı üzerine kuran yapımcı ve yönetmenler her daim hayal kırıklığına uğramaya mahkumdur.

Tiyatrosuz ilçeler
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi Başkanlığı, İstanbul'un tiyatro...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Az bazen en çoktur 25 Mayıs 2024 | 62 Okunma Taksi çağırmanın garantili yolu 24 Mayıs 2024 | 1.607 Okunma Evdeki mahremiyetimizi nasıl çaldılar? 23 Mayıs 2024 | 2.473 Okunma Adalet sadece bir kadın adı mı? 22 Mayıs 2024 | 1.302 Okunma Kızılcık Şerbeti İsrail’e peşkeş mi çekildi? 21 Mayıs 2024 | 2.785 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar