Gencebay ailesinin bilinmeyenleri

TÜMBİFED'in (Tüm Bürokratlar ve İşadamları) Akademi Kültür ve Bilim Ödülleri gecesinde uzun uzun sohbet ettiğim sevgili ağabeyim Orhan Gencebay ve değerli eşi Sevim Emre ile muhabbetimizden iki bomba haber...

TÜMBİFED'in (Tüm Bürokratlar ve İşadamları) Akademi Kültür ve Bilim Ödülleri gecesinde uzun uzun sohbet ettiğim sevgili ağabeyim Orhan Gencebay ve değerli eşi Sevim Emre ile muhabbetimizden iki bomba haber çıktı.
İlk müjde Orhan Baba'yı özleyenlere: Gencebay, yeni teklisini seslendirmek için önümüzdeki hafta stüdyoya giriyor. Siz benim "tekli" dediğime bakmayın. Albümde sözü ve bestesi Orhan Gencebay'a ait 5 tane sıfır kilometre şarkı yer alıyor.
İkincisi ise bir televizyon yazarı olarak beni "Nasıl olur da haberim olmaz?" diye utandıran bir gelişme. Meğer çiftin çocukları Gökhan Gencebay usta bir dizi oyuncusu olup çıkmış da benim haberim olmamış. Önce Nöbet'te oynayan Gökhan, TRT 1'in dizisi Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı dizisindeki "Bülbül" karakteriyle sezon boyu döktürmüş. Yakışıklılığı, Yunan heykellerine taş çıkartan müthiş vücudu ve özellikle de aksiyon sahnelerindeki yeteneğiyle göz dolduran Gökhan Gencebay'ın yer aldığı sahneleri arşivden çıkartıp, izledim. "Bir yıldız doğuyor" diyeceğim ama yıldız zaten çoktan göğe asılmış da benim ruhum duymamış.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tatil köyü tüyoları 03 Temmuz 2022 | 50 Okunma Olacağı buydu... 02 Temmuz 2022 | 46 Okunma Atv’de yaz bambaşka 01 Temmuz 2022 | 39 Okunma Çukurova’nın bereketli toprağı 19 Haziran 2022 | 111 Okunma Enflasyon nasıl düşer? 18 Haziran 2022 | 173 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar