Kemal Kılıçdaroğlu tutuştu

İYİ Parti’nin CHP-HDP ittifakından kopuş sinyalleri vermesi siyaseti fena karıştırdı.İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 30 Ağustos resepsiyonuna katılması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’la sıcak diyaloğu bir işaret fişeğiydi aslında.

Hatırlarsanız, bazı sürprizlerin yaşanacağını ilk dillendiren MHP Lideri Devlet Bahçeli olmuştu.
Yaklaşık bir ay önce gazetemizin manşetinden vermiştik Bahçeli’nin sözlerini.
Yazarımız Süleyman Özışık’la sohbetinde, kurulacak yeni partilerin de Cumhur İttifakı’na dâhil olabileceğini söylüyordu Bahçeli.
Dikkat ettiyseniz, İYİ Parti ile ilgili ağır eleştiriler de yapmıyordu.O günlerde manşetimizin satır aralarındaki mesajları dikkatle okumayanlar, geç de olsa uyandı.

            ***

Şu gerçek ki, Kemal Kılıçdaroğlu CHP’si terör örgütünün siyasi kolu HDP ile bu kadar aleni iş birliği içindeyken, İYİ Parti aynı potada yer almak istemiyor.
“Bizim sayemizde o koltuklarda oturuyorsunuz” diyen HDP ile yollarını temelli ayırmakta kararlılar.
Şimdi önümüzdeki senaryo, İYİ Parti ve yeni kurulacak partilerin Cumhur İttifakı’na mı dâhil olacağı, yoksa birlikte üçüncü bir ittifak mı oluşturacakları…
Siyasi hesapların nereye varacağını zaman içerisinde göreceğiz ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Türkiye İttifakı’, MHP Lideri Bahçeli’nin “Yuvaya dönün” çağrılarını boşuna yapmadığı bugün daha net anlaşılıyor.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bundan iyisi Şam’da kayısı 20 Ekim 2019 | 2.737 Okunma Arap kazık attı da siz ne yaptınız? 17 Ekim 2019 | 2.673 Okunma Ya operasyon yapmasaydık!.. 13 Ekim 2019 | 2.634 Okunma Başladık, içeride sağlam durun 10 Ekim 2019 | 2.283 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu tutuştu 06 Ekim 2019 | 3.997 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar