Kemal Kılıçdaroğlu tutuştu

İYİ Parti’nin CHP-HDP ittifakından kopuş sinyalleri vermesi siyaseti fena karıştırdı.İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 30 Ağustos resepsiyonuna katılması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’la sıcak diyaloğu bir işaret fişeğiydi aslında.

Hatırlarsanız, bazı sürprizlerin yaşanacağını ilk dillendiren MHP Lideri Devlet Bahçeli olmuştu.
Yaklaşık bir ay önce gazetemizin manşetinden vermiştik Bahçeli’nin sözlerini.
Yazarımız Süleyman Özışık’la sohbetinde, kurulacak yeni partilerin de Cumhur İttifakı’na dâhil olabileceğini söylüyordu Bahçeli.
Dikkat ettiyseniz, İYİ Parti ile ilgili ağır eleştiriler de yapmıyordu.O günlerde manşetimizin satır aralarındaki mesajları dikkatle okumayanlar, geç de olsa uyandı.

            ***

Şu gerçek ki, Kemal Kılıçdaroğlu CHP’si terör örgütünün siyasi kolu HDP ile bu kadar aleni iş birliği içindeyken, İYİ Parti aynı potada yer almak istemiyor.
“Bizim sayemizde o koltuklarda oturuyorsunuz” diyen HDP ile yollarını temelli ayırmakta kararlılar.
Şimdi önümüzdeki senaryo, İYİ Parti ve yeni kurulacak partilerin Cumhur İttifakı’na mı dâhil olacağı, yoksa birlikte üçüncü bir ittifak mı oluşturacakları…
Siyasi hesapların nereye varacağını zaman içerisinde göreceğiz ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Türkiye İttifakı’, MHP Lideri Bahçeli’nin “Yuvaya dönün” çağrılarını boşuna yapmadığı bugün daha net anlaşılıyor.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Babacan neyi bekliyor? 20 Şubat 2020 | 999 Okunma FETÖ’yü kim besledi, büyüttü? 16 Şubat 2020 | 876 Okunma Kılıçdaroğlu’nun diyemediği… 13 Şubat 2020 | 2.422 Okunma Bunu neden yapıyorlar? 09 Şubat 2020 | 121 Okunma Güçlü dur Türkiye’m… 06 Şubat 2020 | 2.681 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar