Suriye petrolü

Şak, asrın liderimiz Moskova'ya gitti, Putin'le görüştü

Sedat Peker son videosunda Suriye mevzusuna girdi, Türkmenleri koruyoruz ayağıyla, yasadışı petrol ticareti yapıldığını iddia etti.

“Türkiye, Rus uçağını IŞİD'le petrol ticaretini korumak için düşürdü, IŞİD ve diğer terör örgütleri tarafından kontrol edilen ham petrolün Türkiye topraklarına girdiğini kanıtlayan bulgular elde ettik, buradaki meslektaşlarımıza uzaydan ve uçaktan çekilen fotoğrafları gösterdim, yasadışı petrol ticaretinin boyutlarını kanıtlayan fotoğraflar, tanker konvoyları kilometrelerce uzuyor, Suriye ve Türkiye topraklarındaki bu petrol sevkiyat yollarının güvenliğini sağlamak için Rus uçağını vurduklarını düşünüyoruz, Türkiye'nin Suriye'deki Türkmenleri koruması elbette sadece bir bahane” dedi.

Şimdi diyeceksiniz ki, Sedat Peker Rus uçağından bahsetmedi.

E ben de Sedat Peker bahsetti demedim zaten.

Yukardaki satırlar Putin'e ait!

2015 yılıydı.

Paris'te G20 Zirvesi vardı.

Rusya devlet başkanı birebir bu cümleleri kullandı.

Bir ay sonra Soçi'de Ürdün Kralı'yla görüştü.

Oradaki basın toplantısında da anlattı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzninizle... 11 Haziran 2021 | 770 Okunma Milleti harem selamlık otele göndereceksin, kendin karapara oteline gideceksin öyle mi? 10 Haziran 2021 | 6.193 Okunma Siyaset salyası 09 Haziran 2021 | 3.407 Okunma Sedat Peker’in anlattıklarını tee 60 yıl önce anlatan kimdi? 08 Haziran 2021 | 8.740 Okunma Doğalgaz 06 Haziran 2021 | 3.532 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar