Bumerang

Sadun Aren gibi bir büyük iktisat profesörü, bir büyük siyaset adamı çıktı Erzurum’un bağrından… Arif Sağ gibi bir büyük sanatçı, rol model bir milletvekili doğdu Erzurum’da…...

Sadun Aren gibi bir büyük iktisat profesörü, bir büyük siyaset adamı çıktı Erzurum’un bağrından… Arif Sağ gibi bir büyük sanatçı, rol model bir milletvekili doğdu Erzurum’da… Sırrı Atalay gibi bir büyük hukukçu, bir büyük devlet adamı yetiştirdi, Ünal Erkan gibi bir büyük bürokrat, liyakat sahibi bir bakan kazandırdı, Bayram Meral gibi bir büyük sendikacı, emekçi bir milletvekiliyle gurur duydu Erzurum.

E şimdi, Erzurum’u temsil eden milletvekiline bakıyoruz…

“Benzin istasyonlarındaki kuyruklar benzin zamları yüzünden değil, zam kuyruğu yok, otomobil sayısı fazla, o yüzden kuyruk var” diyor!

Mustafa Necati bey, Celal Bayar, Vasıf Çınar, Yakup Kadri Karaosmanoğlu, Yusuf Hikmet Bayur, Lütfi Kırdar, Hamdullah Suphi Tanrıöver, Samet Ağaoğlu gibi, milli mücadele kahramanı, istiklal madalyalı, efsane milletvekilleri çıkardı Manisa.

Ve, bugün Manisa adına Tbmm’de konuşana bakıyoruz…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sonsuz düşüş 23 Ocak 2022 | 1.581 Okunma Hâlâ, ekmek niye bu kadar pahalı diye merak ediliyor 22 Ocak 2022 | 1.508 Okunma Aman ha, uzay mekiğinin kapısını doğru yere takın 21 Ocak 2022 | 2.456 Okunma Sezen Aksu 20 Ocak 2022 | 5.259 Okunma Elektrik faturası 19 Ocak 2022 | 4.362 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar