Adalet mülkün temelidir zulmün temeli değil...

Kafkasya’dan göç etmiş bir ailenin çocuğuydu. İlkokulu, tek öğretmenli, beş sınıfın birarada eğitim gördüğü köy okulunda okudu.Çerkez kahramanlık hikayeleriyle...

Kafkasya’dan göç etmiş bir ailenin çocuğuydu. İlkokulu, tek öğretmenli, beş sınıfın birarada eğitim gördüğü köy okulunda okudu.

Çerkez kahramanlık hikayeleriyle büyüdüğü için, askerlik tutkusu vardı. Ortaokul yıllarında boyu kısa olduğu için az kalsın askeri liseye giremiyordu. Neyse ki, okul komutanı babacan adamdı, “karavana yediğinde boyu uzar” diyerek elinden tuttu, kaderini değiştirdi.

Mustafa Kemal’in askeriydi, harp okulu yıllarında haftasonu izinlerinde arkadaşları sinemaya giderken, o mutlaka Anıtkabir’e gider, yüreğindeki Atatürk sevgisini besler, büyütürdü.

Subay çıktığında gücü yettiğince yoksullara yardım ederdi, yeni bir palto aldığında mesela, sırtındakini çıkarır, cebine de biraz para koyarak, sokakta üşüdüğünü gördüğü ilk kişiye verirdi.

Her boş vaktinde İngilizce çalışır, elinde küçük bir radyoyla yabancı kanalları takip eder, dünyada olup bitenlerden herkesten önce haberdar olurdu.

ABD, İngiltere, Belçika ve İtalya’da görev yaptı, canından çok sevdiği vatanının çıkarlarını korumak için var gücüyle...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzninizle 21 Mayıs 2022 | 7 Okunma Özlem 20 Mayıs 2022 | 2.120 Okunma 19 Mayıs vesilesiyle altını çize çize hatırlatmak lazım 19 Mayıs 2022 | 1.025 Okunma Atatürk Havalimanı 18 Mayıs 2022 | 3.319 Okunma Göz açıp kapayana kadar! 17 Mayıs 2022 | 6.200 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum