Aahh ah, gençlerimiz o günleri bilmezler

Sözcü Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil'in bugünkü (15.06.2022)''Aahh ah, gençlerimiz o günleri bilmezler'' başlıklı yazısı.

Asrın liderimiz Van'a gitti, kendi sordu, kendi cevapladı.

“Van'a üniversiteyi kim getirdi, biz getirdik” dedi.

Gerçi, Van Üniversitesi 1982 yılında açılırken, asrın liderimiz o sırada Kağıthane'deki piyade alayında kantin asteğmeniydi ama, olsun.

Askerliğini bitirdikten sonra siyasete atılan asrın liderimiz, bismillah ilk iş, Topkapı Sarayı'nı inşa ettirdi, Galata Kulesi'ni diktirdi, Sultanahmet Camisi, Haydarpaşa Garı ve Kapalıçarşı'nın toplu açılışını yapıp, İstanbul'un su sorununu çözecek olan Yerebatan Sarnıcı'nın temelini attı, Rumelihisarı'nın en geç 2023'te hizmete gireceğini müjdeledi, “yahu bunlar zaten yüzyıllardır orada değil mi” diyen terörist bir vatandaş, gözüne bibergazı sıkılarak tutuklandı, bilahare, asrın liderimizin talimatıyla üretilen tarihimizin ilk buzdolabı basına tanıtıldı.

Parti kurduktan sonra seçim mitinglerine Edirne'den başlayan asrın liderimiz, Selimiye Camisi, Meriç Köprüsü ve Kapıkule sınır kapısının toplu açılışını yaptı, Sarayiçi çayırındaki çimlendirme çalışmalarını bizzat yerinde inceledi, Akp iktidarı sayesinde tarihimizde ilk kez Kırkpınar yağlı güreşleri yapılacağını açıkladı.

Bursa'ya geçerek, Uludağ'a Uludağ adını veren asrın liderimiz, otomotiv sanayi sitesinde üretilen tarihimizin ilk ambulansının deneme sürüşünü yaptı. Bu arada, 85 yıllığına Mehmet Cengiz'e verilen telesiyejlere, yıllık 85 milyon snowboardcu garantisi verildiği, kaysak da kaymasak da parasını ödeyeceğimiz ortaya çıktı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mukaddime 06 Temmuz 2022 | 120 Okunma Gerçekti hayal oldu 05 Temmuz 2022 | 2.179 Okunma İzninizle... 02 Temmuz 2022 | 213 Okunma Allah’tan memleketin başında Tayyip Erdoğan var, yoksa Tayyip Erdoğan mahvedecek memleketi 01 Temmuz 2022 | 3.489 Okunma Jelibon 30 Haziran 2022 | 3.953 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar