Devlet iplerinden kurtulunca...

Bir valinin böyle ayak üstü dükkan kapatma yetkisi olmadığı gibi, dönerci ustalarının, lokantalardaki servis elemanlarının eldiven takması da yasak.

Videoyu herkes görmüştür.

Denizli’de koronavirüs denetimi yapan Vali Ali Fuat Atik, belediye başkanı, emniyet müdürünün de olduğu kalabalık bir heyetle dükkanları gezerken bir dönercinin önüne geliyor. O sırada sırtı Vali’ye dönük yüzü maskeli dönerci yanmasın diye tavuk dönerini kesmekle meşgul.

 “Dönerci” diye seslendiği döner ustasından yine beklediği ilgiyi ve saygıyı görmeyen Vali, bir anda hiddetleniyor.

Dönercinin maskesinin burnunda olmadığını söylüyor, ‘eldivenin yok’ diyor, sonra bir ara “Patronun nerede” diye aranıyor, hemen sonra da yanındakilere seslenip “faaliyetten men” talimatı veriyor.

Krizin, pandeminin ortasında en az beş kişinin ekmek kapısı olan bir dükkanı Ankara’nın atadığı, bir kaç sene kalıp gidecek, ay sonu maaşı garanti bir vali tepesi atıp kapatıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hadi bakalım sandıklara, iki binli yıllara... 31 Ekim 2020 | 0 Okunma Devlet iplerinden kurtulunca... 19 Ekim 2020 | 0 Okunma Kundakçılık mı fırsatçılık mı? 14 Ekim 2020 | 0 Okunma Ulusalcılık nasıl resmi ideoloji oldu? 12 Ekim 2020 | 0 Okunma Bir el çanıyla anayasal düzeni devirmeye teşebbüs... 10 Ekim 2020 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar