Keşmir’de ölenlerin çığlığı da Ankara’dan duyuluyor

Cezayirli bir entelektüel, siyasetçi aynı zamanda girişimci bir arkadaşım telefon etti iki gün önce. Ankara’ya gelmiş, bir süredir Türkiye’de yapmak istediği devasa bir yatırımın çalışmalarını sürdürmek üzere.

Gelmişken görüşmek gerekiyordu. Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) ve Lahor Barış Araştırmaları Merkezi (LCPR) işbirliğinde düzenlenen “Keşmir Krizi: Barışa Yönelik Tehditler ve Uluslararası Toplumun Rolü” konferansındayım, bitince görüşelim dedim.

Akşam bir araya geldik. Bir coşku, bir sevinç vardı gözlerinde, nedenini ilk selamlaşma muhabbetinden sonra sorunca, yeni dinlemiş olduğu Cumhurbaşkanının 3. Türkiye Tarım ve Orman Şûrası’nda yaptığı konuşmanın etkisidir herhalde diye açıkladı. Ne kaçırdım acaba ben bu konuşmada diye kendi kendime sorarken kendisi sözünün devamını getirdi.

.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yemen’de çözümün yolu 20 Ocak 2021 | 171 Okunma Yemen’de savaşı bitirmek çok mu zor? 18 Ocak 2021 | 204 Okunma BAE’nin Mehmet Ali Öztürk’e karşı işlediği suç için hesap zamanı 16 Ocak 2021 | 952 Okunma BAE Türkiye’ye şart ileri süreceğine hesap vermeli 13 Ocak 2021 | 628 Okunma Boğaziçi Üniversitesi adına fark ve imtiyaz talebi 11 Ocak 2021 | 331 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar