Joe Biden’ın asıl zorluğu

ABD Başkanı Joe Biden’ın geçtiğimiz Çarşamba günü yemin ederek göreve başlamasıyla birlikte ülkesi için alışılmadık bir seçim süreci tamamlanmış oldu.

ABD Başkanı Joe Biden’ın geçtiğimiz Çarşamba günü yemin ederek göreve başlamasıyla birlikte ülkesi için alışılmadık bir seçim süreci tamamlanmış oldu. Biden’ın Trump’tan en son 6 Ocak’ta seçimin Kongre ayağının tamamlanacağı gün Cumhuriyetçilerin yaptığı baskınla ortaya çıkan tablonun da dahil olduğu ciddi bir enkaz devralmış olduğunu söylemiştik.

Ancak bu enkaz kaldırılması ABD için yine de en kolay olanıdır. Hatta Trump’ın agresif-uç siyasetlerinin toplumun belli kesimlerinde yol açtığı rahatsızlıkların bu enkazı kaldırmakta Biden’ın işini daha da kolaylaştırmış olduğu bile söylenebilir. Çünkü Trump’ın bazı söylemleri giderek Cumhuriyetçiler için bile savunulamaz hale gelmişti. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kendi alemimizin bir şahidi: Muhammed Emin Saraç 22 Şubat 2021 | 209 Okunma Said Halim Paşa Marx okumuş muydu? 20 Şubat 2021 | 325 Okunma Modernleşme, Anayasa ve Türkiye’nin istisnailiği 17 Şubat 2021 | 52 Okunma Bir anayasa için sosyolojik şartlar 15 Şubat 2021 | 67 Okunma Kanun-u Esasi’den günümüze 13 Şubat 2021 | 75 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar