Düzensiz göçe karşı alınan tedbirler ve göçmen emeğinin sömürüsü

Göçmenlere, sığınmacılara veya mültecilere nasıl davranılması gerektiği üzerine açılan tartışmalardaki duruşumuzdan elbette genel olarak düzensiz göçü bir sorun olarak...

Göçmenlere, sığınmacılara veya mültecilere nasıl davranılması gerektiği üzerine açılan tartışmalardaki duruşumuzdan elbette genel olarak düzensiz göçü bir sorun olarak görmediğimiz sonucu çıkmaz. Ama ırkçılıkta gözü dönmüşlere bunu anlatmak mümkün değil Onlar için Allah akıl, fikir ve izan versin, ıslah etsin diye dua etmekten başka yapacak bir şey yok.

Doğrusu göçmenlerin hukukunu her savunduğumuz durumda bile Türkiye’nin düzensiz göçe karşı alması gereken tedbirlere de değindik. Hiç kimse mülteci olmayı, kendi yurdunu terk etmeyi istemeyeceği gibi, hiçbir ülke de düzensiz göçe muhatap olmayı istemez.

Türkiye ne Suriye’den ne Irak’tan ne Afganistan’dan ne de başka hiçbir yerden insanların kendi yurtlarından kopmak zorunda kalarak yollara koyulup gelmesini istemedi, istemez de. Bunu önlemek için de her türlü tedbiri aldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ortadoğu’nun geleceği ABD perspektifinden okunamaz 29 Eylül 2021 | 95 Okunma Süleyman Soylu ile 24 saatte beş şehir 27 Eylül 2021 | 303 Okunma Bir fitne olarak “sorun” siyaseti 25 Eylül 2021 | 108 Okunma Pandemi zamanları için İbn Haldun’dan dersler 22 Eylül 2021 | 238 Okunma İbn Haldun’dan Covid-19 için dersler 20 Eylül 2021 | 636 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar