Çaresiz demokratların darbe rüyası

Türkiye elbette bugünkü şartlarda herhangi bir darbe ihtimalinden çok uzaktadır

Tam bitti derken, her seferinde kendini tekrar hatırlatan darbeci heves yine bize en münasebetsiz bir zamanda ses verdi: “Yıkılmadık, ayaktayız”mealinde bir ses.

Emekli amirallerin gövde gösterisi gibi bir gece yarısı yayınladıkları bildiri ülkenin bütün az ve çok akıllılarının meşgalesi haline gelmeyi başardı. Yine bu kadar akıllı, şu çaresiz demokratların siyaset kuyusuna attığı darbe taşını çıkarmaya seferber olmuş durumda.

Bildirinin gece yarısı yayınlanması klasik darbe geleneğine bir gönderme içeriyordur. Ne de olsa bütün darbeler tam o saatlerde yapılıyordu. Enselenmiş olma telaşıyla apar topar öne alınan, alındığı için de başarısız olan 15 Temmuz darbe girişimi hariç.

İnternet üzerinden yayınlanması ise 27 Nisan 2007 ile birlikte başlayan yeni nesil darbe geleneğiyle sürekliliğini yansıtıyor.

Tabii geleneksel olmayan, belki yeni sayılabilecek yanı, böyle bir....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstiğna ve tuğyana karşı oruç, kadim bir muallim 14 Nisan 2021 | 84 Okunma Türkiye’nin bir de şöyle bir görünümü var, kızım sana söylüyorum 12 Nisan 2021 | 147 Okunma “İnsanlık namına, aşının fikri mülkiyet hakkı olmamalı, herkes üretebilmeli” 10 Nisan 2021 | 63 Okunma Çaresiz demokratların darbe rüyası 07 Nisan 2021 | 133 Okunma Bir dem gelir, Said Halim Paşa’dan dinleriz 05 Nisan 2021 | 425 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar