Konut sektöründe neler oluyor

Nisan ayında satılık konut talebi endeksi ülke genelinde Mart’a kıyasla yüzde 13,3’e inerken depremden en çok etkilenen 13 ilde satılık konut sayısı üçte bir, konut talebi ise yarıdan fazla...

Nisan ayında satılık konut talebi endeksi ülke genelinde Mart’a kıyasla yüzde 13,3’e inerken depremden en çok etkilenen 13 ilde satılık konut sayısı üçte bir, konut talebi ise yarıdan fazla düşmüş.

Satılan konutların satılık ilan sayısına oranı da ülke genelinde ve üç büyükşehirde gerilemiş.

Konut sektörü ile ilgili son veriler Sahibinden.com, Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) iş birliğiyle hazırladığı “sahibindex Kiralık ve Satılık Konut Piyasası Görünümü” raporundan.

**

Kiralık konut talep göstergesi de Ramazan Bayramı’nın etkisiyle Mart ayına kıyasla yüzde 18,5 azalmış ancak kiralık konut talebi geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 8,6 yüksek.

Kiralık konut piyasasında bir canlılık göstergesi olarak, “kiralanan konut sayısının kiralık ilan sayısına oranı” hem ülke genelinde hem de üç büyükşehirde azalmış.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çıkarlar yalan söylerken utanır 01 Ekim 2023 | 89 Okunma Ne seninle ne sensiz 27 Eylül 2023 | 46 Okunma Tarhana rençberin kahvesidir 24 Eylül 2023 | 42 Okunma Değişen ve değişmeyen 20 Eylül 2023 | 118 Okunma Aklını kullan diyor Mâtürîdî 17 Eylül 2023 | 385 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar